Na kilka miesięcy zamkną część drogi krajowej nr 74. Będą objazdy

Co najmniej przez pół roku będzie zamknięta dla ruchu część drogi krajowej nr 74 Janów Lubelski – Zamość. Objazd wyznaczono przez Biłgoraj.

Od najbliższego poniedziałku kierowcy podróżujący drogą krajową nr 74 Janów Lubelski – Zamość napotkają na spore utrudnienia w ruchu. Związane jest to z pracami przy rozbudowie tej trasy, jakie prowadzone są na odcinku ok. 7,4 km pomiędzy Frampolem i Gorajcem. Niezbędne jest całkowicie zamknięcie dwóch odcinków tej drogi.

Pierwszy z nich, o długości ponad 1,3 km, rozpoczyna się na końcu obecnej obwodnicy Frampola i kończy przed kolejnym skrzyżowaniem z drogą lokalną przed Starą Wsią. Wykonawca inwestycji musi rozebrać istniejącą jezdnię aby na jej miejscu wybudować nową. Drugi wyłączony z ruchu odcinek ma długość ok. 600 metrów i rozpoczyna się za skrzyżowaniem przed mostem na Białej Ładzie w Starej Wsi i kończy przed skrzyżowaniem z drogą lokalną.

Zgodnie z zatwierdzonym projektem czasowej organizacji ruchu wyznaczony zostanie objazd. Z Frampola kierowcy będą musieli kierować się drogą wojewódzką nr 835 do Biłgoraja a następnie drogą wojewódzką nr 858 z Biłgoraja przez Panasówkę i Zwierzyniec do Szczebrzeszyna. Tą samą trasą pojadą kierowcy jadący od strony Zamościa. Objazd ma funkcjonować co najmniej do końca września.

Przypomnijmy, że droga krajowa nr 74 pomiędzy Frampolem i Gorajcem zostanie dostosowana do standardów dla drogi klasy GP i poruszania się pojazdów na nacisku na oś 11,5 t. Jesienią 2020 roku kierowcy pojadą po nowej nawierzchni o szerokości 7 m, z utwardzonymi poboczami. Krzyżujące się z nią drogi publiczne i wewnętrzne również zostaną przebudowane. Dla obsługi ruchu lokalnego powstaną drogi zbiorcze.

(fot. GDDKiA)

Jeden komentarz

  1. No to 858 już całkiem się rozleci

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności