Z lasu na jezdnię wybiegł łoś. Kierowca audi nie miał szans na uniknięcie zderzenia (foto)

Jechał przebiegającą przez las drogą, kiedy nagle tuż przed jego autem pojawił się łoś. Po zderzeniu z potężnym zwierzęciem auto zostało poważnie uszkodzone. Kierowca doznał ogólnych potłuczeń ciała.

Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 17 na ul. Żyrzyńskiej w Puławach. W pobliżu ul. Jaroszyńskiego samochód osobowy zderzył się z dzikim zwierzęciem. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący audi mężczyzna jechał od strony Żyrzyna. W pewnym momencie na przebiegającym przez las odcinku drogi, z jego prawej strony na jezdnię wbiegł łoś. Kierowca nie miał szans na ominiecie zwierzęcia w wyniku czego doszło do zderzenia.

Auto zostało poważnie uszkodzone, na szczęście kierowca nie doznał poważniejszych obrażeń ciała. Jak nam wyjaśniała podkom. Ewa Rejn-Kozak z Komendy Powiatowej Policji w Puławach, 29-latek ma jedynie ogólne potłuczenia ciała. Łoś padł. Funkcjonariusze ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia. Występują niewielkie utrudnienia w ruchu.

(fot. nadesłane – Cezary)

10 komentarzy

 1. Szanse maleją z kwadratem prędkości

  • niekoniecznie ma to zastosowanie bo przy wiekszej predkosci los ma dlugie nogi samochod pod nim sie przesliznie a przy stosunkowo małej wali przez szybe do srodka 600kg na klatę x pedkosc! przemysl to jeszcze raz

 2. Co policjanci chcą ustalać ?
  Winowajcą nie żyje .
  Proste .

 3. Łoś w lesie ??????😳
  Niecodzienne!!!!!

 4. Żeby jeszcze kierowca nie zapłacił taki chory kraj

 5. Dlatego na tym odcinku drogi zawsze jadę max około 70 na godz, bo szanse na spotkanie tu zwierzaka są bardzo duże. Może warto by było ogrodzić drogę siatką, bo to w końcu główna wylotówka z miasta. Dobrze, że kierowca wyszedł z tego cało.

 6. linnia lasu bardzo blisko drogi, jak coś wyskoczy nie ma nawet ułamka sekundy żeby zareagować. Dobrze że nic poważnego się nie stało bo w 90% takie wypadki kończą się śmiercią.

 7. wiecej zwierzat nachodujcie na chłopskich polach teraz sprowadzili w janowskie lasy zubry masa 2x wieksza niz łos – bedzie sie działo jak toto wylazie na droge! – kto i po co to robi populacje saren dzikow losi wilkow lisow wzrastaja niemiłosiernie ale kuropatw nie ma zajecy b. mało cos sie komus pod sufitem na zachodzie jest problem- wystrzelac a u nas nie wrezc odwrotnie

 8. na drogach przebiegających przez tereny leśne, trzeba jechać bardzo rozsądnie i mieć oczy dookoła głowy.

 9. [`] wyrazy współczycia dla rodziny Łosia

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bezpłatne szkolenia z samoobrony dla kobiet ruszają w Lublinie
Gminne Święto Ziemniaka w Suchocinie
Rusza kolejny cykl wykładów otwartych z historii sztuki. I ty możesz wziąć w nich bezpłatnie udział
Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy