690 680 960

Na jezdni leżał potrącony rowerzysta, obok znajdował się rozbity samochód i przewrócone drzewo. Kierowca był pijany

Po pijanemu wsiadł za kierownicę i ruszył w drogę. Znajdował się w takim stanie, że nie zauważył jadących rowerzystów. Jednego z nich potrącił.

W nocy z czwartku na piątek mieszkańcy miejscowości Strzelce koło Nałęczowa usłyszeli głośny huk. Kiedy wyszli na drogę zobaczyć co się stało, dostrzegli leżącego na jezdni mężczyznę, obok był też rower. Z kolei niedaleko znajdował się rozbity samochód i przewrócone drzewo. O wszystkim zaalarmowane zostały służby ratunkowe.

Jak ustalili policjanci, sprawcą całego zdarzenia był 29-letni kierowca volvo. Staranował on jadącego w tym samym kierunku rowerzystę, po czym stracił panowanie nad pojazdem. Auto wypadło z jezdni po czym uderzyło w drzewo. Siła uderzenia była tak duża, że drzewo przewróciło się na drogę blokując całkowicie przejazd.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Poszkodowany rowerzysta, 39-letni mieszkaniec gminy Nałęczów, po opatrzeniu został przewieziony do szpitala w Lublinie. Sporo szczęścia miał przebywający w jednym z nałęczowiskich sanatoriów 37-latek z Katowic. On również poruszał się rowerem, jednak udało mu się uniknąć potrącenia.

Badanie alkomatem wykazało, że sprawca wypadku był pijany. Mieszkaniec gminy Wąwolnica miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Co więcej poruszał się niedopuszczonym do ruchu samochodem. Pojazd nie posiadał też ubezpieczenia OC. 29-latek trafił do policyjnej celi, gdzie trzeźwieje do tej pory. Niebawem mężczyzna zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty.

(fot. policja)

8 komentarzy

 1. 37 lat i sanatorium nono zdrowe mamy spoleczenstwo albo komus spieszno na rente😏

  • Komentarz powyżej pokazuje, jak tępe jest społeczeństwo. Kolejny prosty przykład, „nie mam pojęcia na dany temat, ale się wypowiem. Do tego dodam jeszcze swoją teorię” – inaczej tego wpisu nie da się określić.

   A co ty sądzisz, że sanatoria są tylko dla emerytów???? Miałem 33 lata, jak zaliczyłem sanatorium. I uwierz mi, wcale na żadną rentę mi się nie śpieszy. Wprost przeciwnie, właśnie chcąc wrócić szybciej do pracy po poważnym wypadku, skierowano mnie do sanatorium. Miałem do wyboru, wielomiesięczne oczekiwanie na rehabilitację tu na miejscu, lub wyjazd do sanatorium, gdzie jest po kilka zabiegów dziennie. Pomogło i po miesiącu wróciłem do pracy.

   Ale cóż, jak widać dla cymbała sanatorium to kierunek ku rencie.

 2. Rowerzyści byli trzeźwi?

 3. Lokalny przewoźnik

  Co się stało z psem? 37-latka kuracjusza z Katowic?

  • Cichobiorek cichodajek

   Spokojnie, sem zajmie się przebywająca tu na wczasach rodzina Chińczyków, myŚlę, że smacznie go przyrządzą

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska