Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Na granicy z Białorusią powstanie 2,5-metrowy płot. Pojawi się też więcej żołnierzy

W związku z obecną sytuacją panującą na granicy polsko-białoruskiej zostanie wybudowany płot o wysokości 2,5 metra. Jak zapowiedział dziś minister obrony narodowej, więcej będzie również żołnierzy strzegących granicy.

– Na granicy z Białorusią powstanie nowy, solidny płot o wysokości 2,5 m. Więcej żołnierzy będzie zaangażowanych w pomoc Straży Granicznej. Jutro przedstawię szczegóły dotyczące dalszego zaangażowania Sił Zbrojnych RP – poinformował po godzinie 12 Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.

Działania te mają związek z kolejnymi próbami przekraczania granicy przez nielegalnych migrantów m.in. z Iraku, Afganistanu, czy też Jemenu. Tylko minionej doby doszło do 84 prób nielegalnego przekroczenia granicy. Funkcjonariusze SG zatrzymali czterech Irakijczyków, trzech Afgańczyków, trzech Syryjczyków i dwóch Jemeńczyków. Nadal w rejonie granicy, po stronie białoruskiej koczuje ponad 20 osób.

– Po stronie białoruskiej na wysokości miejscowości Usnarz Górny widzimy 24 osoby – 20 mężczyzn i 4 kobiety. Nie ma wśród nich dzieci – poinformowała ppor. Anna Michalska rzecznik prasowy Straży Granicznej.


(fot. Mariusz Błaszczak)

10 komentarzy

  1. Kluczowe słowo: nielegalnego przekroczenia. Legalne milionami już jest ok. Oficjalnie przeciw, po cichu za, i metoda faktów dokonanych.

  2. I bardzo dobrze. Dodatkowo zakażone dziki już nie będą mogły stamtąd przychodzić.

  3. Do zmartwionych polityków- kupcie im szczelne namioty, dobrze żywcie, to nie odejdą od granicy. Może za opiekę odwdzięczą się skróceniem żywota, jak pewnemu francuskiemu księdzu.

  4. Niech ich sobie karmi i leczy Łukaszenka na którego zaproszenie są na Białorusi. Oni są tam legalnie – dostali się na Białoruś samolotami. Jak chcą iść dalej to niech pojawią się na przejściu granicznym i złożą stosowne dokumenty. Granica państwa to nie miedza by ją przekraczać gdzie się chce jak krowa.
    Płot co najmniej na 4 metry wysokości bo te 2,5 metra to te zdrowe draby które powinny bronic swojej ojczyzny przed talibami przelezą.

  5. Postawić ambony myśliwskie. Nikt nie przejdzie. Dla myśliwych wszystko co się rusza to dzik.

Z kraju