Sobota, 02 marca 202402/03/2024
690 680 960
690 680 960

Na drogach ślisko, doszło do wielu kolizji. „W takich warunkach, na letnich oponach” (zdjęcia)

Nieco poprawiła się sytuacja na drogach naszego regionu. Obecnie trasach krajowych i wojewódzkich pracuje około setki solarek i piaskarek. Wszystkie drogi są już przejezdne.

Po wieczornych opadach śniegu na wielu drogach naszego regionu występowały trudne warunki do jazdy. W niektórych miejscach doszło nawet do wstrzymania ruchu, zwłaszcza na odcinkach, gdzie występują wzniesienia. Tak było m.in. na ul. Nałęczowskiej, gdzie pojazdy ciężarowe nie były wstanie wjechać pod górkę.

Obecnie sytuacja się poprawia. Jak zapewniają drogowcy, wszystkie główne trasy w województwie lubelskim są przejezdne. Jeżeli chodzi o drogi krajowe, to lokalnie ślisko może być na trasie nr 82 Cyców – Włodawa i 74 Frampol – Szczebrzeszyn. W przypadku dróg wojewódzkich, zajeżdżony śnieg i błoto pośniegowe występuje jeszcze na drogach nr 809, 813, 814, 815, 819, 820, 821 i 828.

Zajeżdżona cienka warstwa śniegu występuje na drogach wojewódzkich w okolicach Hrubieszowa, Biłgoraja, Józefowa, Tarnogrodu, Tomaszowa Lubelskiego, Dołhobyczowa oraz Janowa Lubelskiego. Nawierzchnia czarna z lokalnie występującym błotem pośniegowym znajduje się na drogach wojewódzkich w północnej, zachodniej i centralnej części Lubelszczyzny.

Nie wszyscy kierowcy dostosowali prędkość do panujących warunków. Policjanci zanotowali szereg zdarzeń drogowych. Na szczęście większość z nich to drobne kolizje, w których nikt nie ucierpiał. W niektórych przypadkach przyczyniły się do tego również letnie opony w pojazdach.

– W takich warunkach, na letnich oponach jeżdżą. Utknęliśmy na pół godziny przed wzniesieniem, gdyż dwa auta przed nami były na letnich oponach i ściągało je podczas próby podjazdu pod górkę. W końcu stanęły w poprzek całkowicie blokując ruch – alarmował nas pan Grzegorz.

Do podobnej sytuacji doszło też w Kraśniku. Kierująca citroenem kobieta zjeżdżając ze wzniesienia straciła panowanie nad pojazdem. Auto wypadło z drogi po czym uderzyło w słupek i utknęło na betonowym koszu na śmieci.

Na drogach ślisko, doszło do wielu kolizji. „W takich warunkach, na letnich oponach” (zdjęcia)

Na drogach ślisko, doszło do wielu kolizji. „W takich warunkach, na letnich oponach” (zdjęcia)

Na drogach ślisko, doszło do wielu kolizji. „W takich warunkach, na letnich oponach” (zdjęcia)

Na drogach ślisko, doszło do wielu kolizji. „W takich warunkach, na letnich oponach” (zdjęcia)

(fot. AutoHol)

17 komentarzy

 1. Letnie opony to jakaś patologia współczesnych czasów, ani one dobre w zimie ani lepsze latem. Przez kilkadziesiąt lat rozwoju motoryzacji jeździliśmy na oponach uniwersalnych, dawały radę w rekordowe zimy lat 60 czy 70, nie sprawiały problemów w upały lat 80.

 2. Droga 835. Około godziny 18:30. Trzy pługopiaskarki jedna za drugą w kierunku Lublina lemiesze podniesione w górę i niczym nie posypane ale wszystko przejezdne

  • A czy dowiedziałeś się czy te pługopiaskarki odpowiedzialne były za 835? Łatwo jest krytykować i komentować.

   • Masz rację firma z Hrubieszowa może wygrać przetarg na odśnieżanie,nie mieć swego magazynu z piaskiem czy solą a zaopatrywać może się w Szczecinie i tak podatnik zapłacić,kilometry zrobione droga nie odśnieżona a śnieg do mają raczej sam stopnieje.

 3. O bardzo dobrze, ze zima wróciła. Wyeliminuje z ruchu na jakiś czas dzbanów na letnich oponach. Dowalić po 1500 zł mandatu, żeby towarzystwo dowiedziało się jak droga jest ignorancja.

 4. Nie mamy obowiązku posiadania opon zimowych. Polskie prawo nie przewiduje przymusu. Ale ubezpieczyciele mogli by do tego przekonać.

 5. Od wczoraj z 5 zdarzeń drogowych które przedstawił lublin 112 sprawcami w 4 był kto? …. K O B I E T Y !!. Wygrał pan nagrodę. Mówiłem od kilunastu lat, że kobiety powinny mieć inny egzamin praktyczny na PJ niż mężczyźni. Z teori są dobre ale praktyka…. ufff..

  • Rzeczywiście kobiety w dużej mierze są zawalidrogami. Spadnie troszkę śniegu i boją się jechać, stwarzając przy tym zagrożenie dla innych użytkowników drogi. Poza tym szalki założony po oczy, rękawiczki itp…Mimo to panowie głównie w starszym wieku też nie powinni wyjeżdżać podczas zimowej aury a tylko w niedziele do kościółka) pozdrawiam

  • Piratami ze skutkiem śmiertelnym, to jednak mężczyźni są- sorry smarkacze.

 6. Widać poczuł wiosnę na tych oponach ??

 7. pisiory mnie okradają

  Banda pisowska okrada Polaków gdzie się da a wy chcecie żeby zimowe opony mieli?

 8. Mózg to nie brwi, jak nie ma to nie domalujesz ….

Z kraju

Polityka i społeczeństwo