Środa, 24 lipca 202424/07/2024
690 680 960
690 680 960

Gorące serce w lodowatej wodzie. Morsy grały razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy (zdjęcia)

Już 154,6 mln zł zebrano podczas wczorajszego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Swoją cegiełkę dołożyły do tego również członkowie grupy Morsujący Firlej.

Jak co roku w dzień finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miłośnicy zimnych kąpieli spotkali się na Ośrodku GOSIR w Firleju, by wesprzeć tą szczytną akcję. Choć warunki pogodowe nie były sprzyjające, wiał głównie silny wiatr, jednak nie przeszkodziło to najodważniejszym morsom wejść do zimnej wody.

Będąc już w jeziorze uczestnicy akcji złapali się za ręce i utworzyli serce. Po kąpieli wszyscy spotkali się przy ognisku by wspólnie biesiadować.

Na miejscu obecni byli wolontariusze ze sztabu w Firleju. Organizatorami wydarzenia byli członkowie grupy Morsujący Firlej. Nie brakowało też osób, które przyszły podziwiać akcję.

(fot. Morsujący Firlej/nadesłane)

13 komentarzy

 1. Brak tylko św Jurasa, bez niego woda gorąca

 2. Współczesne uroki natury. Można grillować bez wysiadania z samochodu. Ten brązowy tylko podwędził tapicerkę. Kierujący aŁdicą jeszcze by opony przytopił.

 3. Pod sklepem spotkało się 2 żuli, stwierdzili że grają z WOŚP. Dlaczego 112 tam nie było?

 4. Co to ludzie nie zrobią by się lansować i mają alibii bo to niby w dobrym celu.

 5. Żałosny ten teatrzyk

 6. Jak już morsy dostaną zapalenia płuc i będzie konieczny respirator a w szpitalu akurat się zepsuje to owsiak na pewno ci nie pożyczy. Bo on w PiS owskim regiomnie Anteknie udostępnia sprzętu. Tak jak to miało miejsce na początku pandemii, gdy jeszcze nie wszystkie szpitale miały wystarczająco dużo respiratorów a te z wośp leżały w magazynach. Ale Owsiak nie chciał na kilka dni pożyczyć. Dop[Dopiero postraszenie ze strony ministerstwa sprawiło, że czerwone portki się zatrzęsły, że zbliża się koniec owsiakowego rodzinnego biznesu biznesu i pożyczył.

  • Mniej ćpaj, zainwestuj w słownik poprawnej polszczyzny „lekarzu”.

   • trzeba było sobie wziąć od Andrzeja I. z E&K, wszak bez przetargu i kontroli dostał kontrakt i zaliczkę w wysokości 154mln zł z naszych pieniędzy …..

  • WOŚP nie ukrywa że nie wspiera „prywatnych” inicjatyw bo wiążą ich umowy – każdy finał ma rozpisany plan finansowania z którego co roku się rozliczają i jak nikt są z tego skrupulatnie rozliczani przez różne instytucje państwowe w przeciwieństwie do polityków, którzy dzięki ustawie mogą wyrzucać w błoto kwoty równe rekordowym zbiórkom jak na przykład wspomniane 154mln zł …..

  • Tia, bo to Owsiaka obowiązek żeby respiratory użyczać. Żałosne. Zresztą, skąd ty masz takie informacje? Bo ja pierwsze słyszę, a śledzę.
   Druga sprawa – ministranctwo zakupiło respiratory za grube pieniądze. I gdzie te respiratory???

  • Srogie piguły milordzie, trzepią baniak jak trzeba 😉

 7. Jeśli leczysz jak piszesz, współczuję Twoim pacjentom.

 8. Brawo lekarz ?

Z kraju

Sport