Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Na drogach robi się biało, pogarszają się warunki do jazdy. Warto zachować szczególną ostrożność (zdjęcia)

W większości powiatów województwa lubelskiego występują opady śniegu. Do tego spada temperatura więc można spodziewać się oblodzenia nawierzchni.

Zgodnie z ostrzeżeniami synoptyków, w naszym regionie zaczął padać śnieg. To sprawia, iż pogarszają się warunki do jazdy. Na razie opady są małe, bądź umiarkowane, jednak z ostrzeżeń meteorologów wynika, iż padać ma do jutra a w tym czasie może spaść lokalnie nawet do 15 cm białego puchu.

Jak wskazują służby drogowe, obecnie opady mające wpływ na ruch drogowy występują w większości powiatów województwa lubelskiego. Bez problemów kierowcy poruszają się za to po trasach powiatów: włodawskiego, chełmskiego, hrubieszowskiego, zamojskiego i tomaszowskiego.

Sprzęt do zimowego utrzymania już pracuje, jednak należy pamiętać, że przy ciągłych opadach niedługo po przejechaniu piaskarki czy solarki, jezdnia znów staje się przyprószona śniegiem. Stąd też nawet na drogach ekspresowych ruch jest obecnie spowolniony.

Na razie nie ma sygnałów o poważniejszych zdarzeniach drogowych. Warto jednak podczas jazdy zachować szczególną ostrożność a przede wszystkim dostosować prędkość do panujących warunków. Szczególnie, że spada temperatura i topniejący obecnie śnieg może zacząć zamarzać. Wówczas można spodziewać się oblodzenia nawierzchni.

20 komentarzy

 1. Dziadunio z Willolowa

  Na drogach robi się biało, a na ulicach postępowych miast w robi się czarno.

 2. Czy zima już zaskoczyła drogowców czy dopiero zaskoczy jak ostatnio, gdy to wszystko przymarznie?

  • Do rana nie będzie śladu po śniegu
   Nie zapowiadają przymrozków
   Czego wy tak się boicie zimy?

 3. Biało to bedzie w niedziele zobaczyta , drogoffcy zaśpia a od poniedziałkju syberia , szykujta się

 4. Pańcia malowana

  Tyle lat jezdzę starym autem, czy to lato czy to zima i problemu nie mam.
  Jeździć to zwyczajnie trzeba umieć.

 5. Świdman to jedno wielkie ówno. Nie polecam. Nie mów możliwości zmiany programu bez cofnięcia się do jego początku. Żenada i strata pieniędzy. Niech się zacofane dziady gonią. Nawet po tym ich światłowodzie TFUUUU!!!!! //

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112