Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Na drogach krajowych w regionie pracują 102 pojazdy zimowego utrzymania

Na drogach w regionie panują trudne warunki do jazdy. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad obecnie na drogach krajowych pracują 102 pojazdy zimowego utrzymania.

Wszystkie drogi krajowe w woj. lubelskim są obecnie przejezdne, lokalnie mogą występować czasowe utrudnienia w ruchu. W dużej części regionu intensywnie pada śnieg i wieje silny wiatr, występuje warstwa zajeżdżonego śniegu i błoto pośniegowe.

Na sieci dróg krajowych pracują 102 pojazdy zimowego utrzymania. Gorzej sytuacja wygląda na drogach wojewódzkich oraz powiatowych. Są miejsca, gdzie kierowcy pojazdów ciężarowych mają problemy z pokonaniem wzniesień.

Obecnie utrudnienia z przejazdem występują na obwodnicy Lublina – droga S12 po zdarzeniu drogowym oraz na trasie Annopol – Kraśnik w Olbięcinie, tam przejazd blokują ciężarówki na wzniesieniu.

W najbliższych godzinach strefa opadów śniegu powoli przemieszczać się będzie na północ, powodując jednocześnie zanikanie opadów lub przechodzenie ich w opady deszczu ze śniegiem lub marznącego deszczu na południowym wschodzie.

Zobacz:
Zderzenie auta osobowego z ciężarówką na obwodnicy Lublina
Utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 74, na trasie Annopol – Kraśnik

(fot. GDDKiA)

10 komentarzy

 1. hahaha przez godzinę drogi do pracy ani jednego pługa, kto Wam płaci za pisanie tych głupot

  • To, że Pan/Pani nie widział/a nie oznacza, że ich nie ma na drodze. W treści jest mowa o pojazdach zimowego utrzymania na drogach krajowych. Trudno, aby przy takich warunkach na drodze, na każdej ulicy stał pług 😉
   Pozdrawiamy

  • No i jednak płaci

  • Okulary było założyć może wtedy byś zobaczył jak ślepy.

  • Może należało by odwiedzić lekarza od oczu. No chyba ze się godzinę przez pola przedzierałeś to nie dziwota że nie widziałeś pługa.

 2. Jak zwykle lubelaki marudzą!

  • Bo wiesz, my tu na Zachodzie jesteśmy przyzwyczajeni do pewnych standardów… Wyższy poziom życia… Chełmiaki to po drodze do roboty przy karczowaniu puszczy muszą walczyć z niedźwiedziami polarnymi, więc zaspy im niestraszne.

  • Właśnie my tu walczymy z niedźwiedziami a lubelaki jak zobaczą lisa w mieście to zaraz robią z tego sensację. XD

 3. Ta jasne. Pługi jeżdżą ale nie odśnieżają !!!

 4. na popieuszki był pług okolo 9 wiec odsniezaja solidarnosci to samo pozdrawiam

Z kraju