Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Na drodze krajowej nr 17 bus wjechał do rowu. Jeden pas zablokowany (zdjęcia) AKTUALIZACJA

W niedzielę rano na drodze krajowej nr 17 bus wpadł do przydrożnego rowu. W rejonie zdarzenia występują utrudnienia z przejazdem.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 7 w miejscowości Tarnawatka w powiecie tomaszowskim, na trasie Zamość – Tomaszów Lubelski.

Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że bus wpadł do przydrożnego rowu. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący busem jechał od Tomaszowa Lubelskiego w kierunku Zamościa. W miejscowości Tarnawatka z niewyjaśnionych dotąd przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i dachował w przydrożnym rowie, kończąc jazdę na pobliskiej posesji.

W rejonie zdarzenia występują utrudnienia z przejazdem, pas w kierunku Tomaszowa Lubelskiego jest zablokowany. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Utrudnienia z przejazdem mogą potrwać do godziny 9.

Na drodze krajowej nr 17 bus wjechał do rowu. Jeden pas zablokowany (zdjęcia) AKTUALIZACJA

AKTUALIZACJA

O wypadku służby ratunkowe zawiadomił policjant tomaszowskiej drogówki, który po nocnej służbie wracał do domu i najechał na to zdarzenie. Policjant widząc bardzo uszkodzonego busa, zatrzymał się i poszedł sprawdzić, czy osoby nim podróżujące potrzebują pomocy. Okazało się, że pojazdem kierował 66-letni mieszkaniec powiatu kozienickiego. Mężczyzna podróżował bez pasażerów. Policjant wspólnie z okolicznymi mieszkańcami udzielił mężczyźnie pierwszej pomocy do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. 66-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Jak się okazało mężczyzna w organizmie miał 0,3 promila alkoholu. Samochód którym jechał, został zabezpieczony na policyjnym parkingu strzeżonym.

(fot. Policja Tomaszów Lubelski)

4 komentarze

 1. Studętkom jezdem, to se tak myślem, że;

  Bójta sie Boga kierowcy busów, po rowach jeździć to zły zwyczaj (zwłaszcza na drodze krajowej nr.17).
  Bo se (i komuś) można kuku zrobić.
  Najlepiej pomaniuniu, a drogom. 😆

 2. Dżesica (koleżanka Brajanka)

  Też tak se myślem (co każdemu sie może zdarzyć), że nie ma co cwaniakować i jeździć po rowach,
  autko osobowe, a nawet busik, to nie czołg. A jak sie w rowie na przydrożne drzewo trafi, kaplica !!!

 3. Stary i głupi.
  Pijaczyna powinien pokryć koszty akcji ratunkowej i pobytu w szpitalu,wtedy może coś dotarłoby do pustego łba.

 4. A tam zaraz „pijaczyna”. Jabłko zjadł albo kanapkę z kapustą kiszoną i wyszło 0,1 punktu ponad normę.