Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Na chętnych czeka 50 etatów w Służbie Celno-Skarbowej. Przedłużono nabór

Na chętnych czeka 50 etatów. Poszukiwani są kandydaci do pracy w delegaturach Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej, Lublinie i Zamościu. Większość z nich zasili szeregi funkcjonariuszy na granicy. Dokumenty można składać do 10 października.

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie jest jednostką nadrzędną, prowadzącą nadzór nad pracą urzędów skarbowych województwa lubelskiego oraz Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej. To właśnie tu prowadzone są rekrutacje na pracowników i funkcjonariuszy wszystkich urzędów.

Obecnie poszukiwani są kandydaci na funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Wolnych jest 30 etatów do Delegatury Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej, po 10 etatów do Delegatury LUCS w Lublinie i w Zamościu. Większość nowych funkcjonariuszy swoją służbę będzie pełnić na przejściach granicznych z Ukrainą i Białorusią.

– Liczba wolnych etatów nie jest ostateczna, może zwiększyć się nawet dwukrotnie. Związane jest to z odejściami na emeryturę. Dokładną ilość miejsc poznamy w październiku, ale nabór rozpoczynamy już teraz – mówi Krzysztof Guściora, Naczelnik Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej.

Rekrutacja składa się z kilku etapów. Do 10 października należy złożyć kwestionariusz osobowy oraz niezbędne dokumenty. Można to zrobić elektronicznie (formularz) lub dostarczyć je w wersji papierowej do siedziby Izby Administracji Skarbowej w Lublinie (ul. Szeligowskiego 24). Następnie kandydaci wezmą udział w teście wiedzy, teście sprawnościowym, psychologicznym i kompetencyjnym. Ostatnim etapem jest rozmowa kwalifikacyjna.

– To ciekawa, różnorodna i pełna wyzwań praca. Na pewno daje dużo satysfakcji i perspektyw zawodowych. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, szkolimy się i rozwijamy. Nasze szeregi zasila wielu młodych ludzi, co wpływa na dynamikę pracy i dobrą atmosferę. Z roku na rok rośniemy w siłę – zachęca Krzysztof Guściora, Naczelnik Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej realizują zadania z zakresu kontroli przestrzegania przepisów prawa celnego oraz przepisów związanych z wywozem i przywozem towarów. Wykonują zadania wynikające z ustawy o grach hazardowych, związanych z udzielaniem koncesji i zezwoleń oraz rejestracją urządzeń. Rozpoznają, zapobiegają i wykrywają przestępstwa i wykroczenia skarbowe oraz przestępstwa związane z przywozem i wywozem towarów ochrony dóbr kultury oraz własności intelektualnej, a także przestępstwa związane z wprowadzaniem oraz wyprowadzaniem z polskiego obszaru celnego towarów objętych ograniczeniami lub zakazami. Funkcjonariusze kontrolują ruch i transport drogowy oraz współpracują z organami celnymi innych państw.

Pełna treść ogłoszenia znajdują się na stronie internetowej Izby Administracji Skarbowej w Lublinie w zakładce „Nabór”.

(fot. wideo KAS)

11 komentarzy

 1. Za taką głodową pensję? Później piszecie, że łapówki biorą. Nie ma się im co dziwić.

 2. Super. O najważniejszym zapomnieli wspomnieć. Jaka kasa?

 3. Jakie pieniądze?

 4. Przystojny Bądzisław

  Mnie tam etat nie potrzebny ale z tą panią to bym na jednym krzesełku posiedział.

 5. czyżby nie było już takiego zainteresowania, kasa przynajmniej na początku pewnie nie większa niż w biedronce czy innym lidlu, nie wspominając o innych pracach, a potem wystarczy jakieś pomówienie, donos z zemsty i robią się problemy i ciągnące się latami przed sądem udowadnianie, że nie jest się wielbłądem

 6. Wymagania z kosmosu a i zarobki byle jakie,nie dziękuję wolę siedzieć w domu bo PiS mi da

 7. Ogłoszenie podane do publicznej wiadomości choć tak naprawdę miejsca są już obsadzone, ale w końcu wszystko musi się odbyć „zgodnie z prawem”.
  To jest tak jak z przetargami u mojego szefa. Niby są przetargi, ale już z góry wiadomo kto je wygrał ?

Z kraju