Piątek, 19 lipca 202419/07/2024
690 680 960
690 680 960

Myślała, że siostrzenica spowodowała wypadek. 50 000 złotych przekazała „adwokatowi”

Tym razem ofiarą oszustów padła 75-latka, która podczas rozmowy telefonicznej usłyszała rozpaczliwy głos oszustki. Rozmówczyni twierdziła, że jest jej siostrzenicą i potrzebuje pieniędzy na kaucję za spowodowanie poważnego wypadku drogowego. Chciała pomóc, a w rezultacie straciła 50 000 złotych, które przekazała „adwokatowi”.

– Do oszustwa doszło wczoraj w godzinach wieczornych. Do 75-letniej mieszkanki powiatu tomaszowskiego zadzwoniła kobieta podająca się za jej siostrzenicę. Rozpaczliwym głosem tłumaczyła, że miała bardzo poważny wypadek drogowy i potrzebuje kilkadziesiąt tysięcy złotych na kaucję, w przeciwnym razie zostanie zatrzymana przez policję. Oszustka przez cały czas rozmawiała z pokrzywdzoną przez telefon, bezlitośnie ją „pocieszając”. Kobieta uwierzyła słowom „siostrzenicy” i aby ją ratować z opresji zgodziła się na przekazanie gotówki – relacjonuje aspirant Monika Ryczek z tomaszowskiej Policji.

Seniorka przygotowała całe swoje oszczędności i zgodnie z planem przekazała 50 000 zł rzekomemu „adwokatowi”, który „reprezentował” jej siostrzenicę i osobiście przyszedł do niej po pieniądze.

– Po całym zdarzeniu, pokrzywdzona kobieta zadzwoniła do syna. Kiedy mężczyzna zorientował się, że doszło do oszustwa powiadomił policję. W chwili obecnej tomaszowscy policjanci prowadzą czynności w celu ustalania sprawców tego przestępczego procederu – dodaje aspirant Monika Ryczek.

Oszuści działający metodą „na wypadek” wykorzystują panikę i chęć niesienia pomocy bliskim, by wyłudzić pieniądze. Ich schemat działania jest zazwyczaj podobny. Nie daj się oszukać!

10 komentarzy

 1. afwfbqrhtwhwfbfwnjwtjwtjwt

  ja jestem pradziadkiem siostrzenicy też chce

 2. Chciała kupić siostrzenicy wolność, po spowodowaniu poważnego wypadku? Nieładnie!
  Niech się cieszy, że to zmyślona historia i tylko 50 tysięcy, bo i paragraf by się znalazł…

 3. juz nie głosuje na po

  hahaha jołopstwo straszne tam
  cdn…. jutro

 4. Typowy pełowski wyborca myśli że wszystko za łapówki załatwi patologia.

 5. No, to teraz „adwokata” będzie stać na porządny garniturek🤣🤣🤣🤣🤣

 6. Pokolenie łapówkarzy.

 7. Komuna wiecznie żywa

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport