690 680 960

Myślał, że inwestuje w Orlen. Autoryzował transakcje bankowe oraz zaciągnął kredyt

Mieszkaniec gminy Trawniki padł ofiarą oszustów. Mężczyzna myśląc, że tak wygląda inwestowanie, zainstalował aplikację umożliwiającą zdalny dostęp do swojego komputera. Następnie autoryzował transakcje bankowe oraz zaciągnął kredyt.

Do świdnickich policjantów zgłosił się 74-latek z informacją, że został oszukany. Mężczyzna znalazł w sieci ogłoszenie reklamujące możliwość zakupu „akcji spółki Orlen”. Chcąc uzyskać więcej informacji o inwestycji zadzwonił pod wskazany w ogłoszeniu numer telefonu i zarejestrował się jako osoba zainteresowana inwestowaniem.

Z mężczyzną skontaktował się konsultant podający się za księgowego, który zapewniał, że będzie jego doradcą i opiekunem. Polecił w pierwszej kolejności przelać kwotę 900 złotych, aby uruchomić konto inwestycyjne. Następnie 74-latek zainstalował na komputerze program do obsługi zdalnego pulpitu. Ponadto zaciągnął kredyt, aby móc inwestować więcej i mieć wyższe zarobki.

Podczas rozmów telefonicznych mężczyzna podawał przychodzące do niego kody, które autoryzowały transakcje wykonywane przez fałszywego konsultanta. Gdy zorientował się, że całość procederu to oszustwo – zgłosił się do świdnickich policjantów. Okoliczności sprawy ustalają policjanci.

(fot. pixabay.com)

8 komentarzy

 1. Stary a głupi. Przelew zrobić potrafi, autoryzować transakcję potrafi. Dostał karę za pazerność. Dobrze, że nie zdążył sprzedać nerki, żeby więcej zarobić…

 2. 74lata i niczego się nie nauczył ?? Głupi się urodził i głupi umrze.

 3. Na yt dużo jest o tym a i tak naiwniacy się trafiają.Pazerni I Szczerbaci.

 4. A policjanci powinni wykopać go z komendy za zawracanie d###. Sam autoryzował transakcje,podawał kody ,a teraz ” łoszukaly go”

 5. po co o tym pisać?

  Wał za wałem. Pewnie też przelał kochance jak ten klecha 200tyś. Później idą na policję zgłaszać bo myślą, że policja im odda.

 6. To wina O Bajtka . I reżimowej TV Nagada ludziom jaki ten Orlen dobry i każdy chce kawałek udziału.

 7. Na FB jest pełno tego badziewia i zamiast zgłaszać oszustów, komentujący jadą po red. Ogórek, Prezydencie, rządzie ,Obajtku i każdym kogo wizerunek jest wykorzystywany do tego przekrętu. Jak nieraz czytam komentarze pod tymi oszustwami, to mi włosy dęba stają. To pokazuje na jakim poziomie intelektualnym są komentujący.

Kursy walut

 • USD 4.0181zł -0.04%
 • GBP 5.0458zł -0.27%
 • EUR 4.3303zł -0.07%
 • CHF 4.5913zł -0.25%

Polub nas