690 680 960

Można już szykować narty. Stoki narciarskie z naszego regionu szykują się do sezonu (zdjęcia)

Ruszyły przygotowania do uruchomienia stoków narciarskich. W ubiegłym roku pierwszy tego typu obiekt rozpoczął działalność 3 grudnia. Obecnie wszystko na to wskazuje, że narciarze zaczną sezon w najbliższy piątek.

Właściciele ośrodków zimowych z województwa lubelskiego rozpoczęli już przygotowania do sezonu. Tym razem z niewielkim opóźnieniem, gdyż w ubiegłym roku pierwszy stok rozpoczął działalność 3 grudnia. Jednak w tego typu działalności wszystko zależne jest od pogody, dlatego też z uruchomieniem armatek śnieżnych trzeba było czekać aż pojawią się przymrozki.

W ubiegłym tygodniu rozpoczęło się naśnieżanie stoku w Stacji Narciarskiej w Kazimierzu Dolnym. Urządzenia pracowały przez cały weekend i jak zapowiada zarządca obiektu, niebawem pierwsi narciarze będą mogli z niego skorzystać. Obecnie trwa kompletowanie załogi, brakuje jeszcze pracowników do punktów gastronomicznych oraz wypożyczalni sprzętu.

O ile pogoda się nie zmieni, to w najbliższy piątek powinien wystartować Ośrodek Narciarski w Chrzanowie w powiecie janowskim. Na początek uruchomiona zostanie część tras. Naśnieżanie stoków prowadzone jest także w Rąblowie, Bobliwie i Jacni. Dzisiaj pracę rozpoczęły też armatki w położonej już w województwie świętokrzyskim, jednak bardzo popularnej wśród mieszkańców naszego regionu Szwajcarii Bałtowskiej.

(fot. Stacja Narciarska Kazimierz, Rąblów Nart-Sport, Stacja Narciarska Jacnia)

9 komentarzy

  1. PAD już w drodze na zasłużony odpoczynek zimowy?

  2. tak z ciekawości zadam pytanie, wstęp z paszportem czy dla wszystkich chętnych. Pozdrawiam.

  3. Plandemii nie ma już w tym roku w lasach, cmentarzach i stokach narciarskich? Omnikorn łaskawy jest i tam nie zagląda ?

  4. Pozamykać stoki i siłownię.

  5. Pierwsze zdjęcie to stok nartraj w Chrzanowie IV.

  6. Może Andrzej przyjedzie.

Kursy walut

  • USD 4.5066zł -0.22%
  • GBP 5.4151zł 0.02%
  • EUR 4.6684zł -0.28%
  • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej