Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Możliwość zawieszenia zajęć stacjonarnych w szkołach i placówkach oświatowych na terenie 8 powiatów przygranicznych

Na obszarze powiatów bieszczadzkiego, chełmskiego, hrubieszowskiego, jarosławskiego, lubaczowskiego, przemyskiego, tomaszowskiego i włodawskiego oraz miast na prawach powiatu: Chełma i Przemyśla dyrektorzy będą mogli w razie konieczności zawiesić zajęcia stacjonarne w szkołach i placówkach oświatowych. Minister Edukacji i Nauki wydał stosowne przepisy w tym zakresie.

Przepisy te są analogiczne do tych, które stosowane były jesienią ubiegłego roku w gminach graniczących z Białorusią. Oznaczają one wyłącznie możliwość, a nie konieczność, podejmowania takich decyzji przez organy prowadzące np. w sytuacji, gdy prosić o to będą rodzice dzieci.

Dyrektor, po uzyskaniu zgody organu prowadzącego i organu sprawującego nadzór pedagogiczny, może zawiesić wszystkie lub poszczególne zajęcia dla grupy uczniów, oddziału klasowego, etapu edukacyjnego lub dla całej szkoły/placówki.

Zajęcia mogą być prowadzone zdalnie lub w inny sposób ustalony przez dyrektora.

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

(fot. pixabay.com)

5 komentarzy

 1. Rozumiem wszystko ale ta młodzież i tak jest skazana na samozaglade. 90%z nich nie wbiło gwoździa w deskę w wieku 15lat. Nie potrafią nic bez YouTube i aplikacji. Czy trzeba wymagać coś więcej? Nie potrafią prostych rzeczy zrobić. Co będzie jak odetną internet? Fala samobójstw i samozagłada. Zaglądam tu nie za często bo wystarczy mi radio i sporadycznie tv. Potrafię wbić gwoździa i zawiązać sznurowadła żeby nie było. Mam już swoje lata. Mi do szczęścia nie trzeba dużo. A oni…..?

  • Wieśniak w gumofilcach z ostrogami

   Jetem z Tobą !!! Też uważam, że strach pomyśleć o naszej, pożal się Boże, „przyszłości Narodu”… ciemność widzę ciemność !!!

  • Powiedziało pokolenie, które nie potrafiło przekazać i nauczyć prostych umiejętności, ale ma czelność atakować innych młodych ludzi zmotywowanych do zadawania pytań i szukających odpowiedzi w internecie i youtube.

   • Dziadek ze Slamsowa

    Przynajmniej mamy coś do powiedzenia, pisać i czytać potrafimy, a co bieglejsi to nawet umieją liczyć (zwłaszcza pieniądze) , a nie jak podobni tobie, tylko klikać i wymyślać komuś od ruskich trolli 😆