690 680 960

Możliwość zawieszenia zajęć stacjonarnych w szkołach i placówkach oświatowych na terenie 8 powiatów przygranicznych

Na obszarze powiatów bieszczadzkiego, chełmskiego, hrubieszowskiego, jarosławskiego, lubaczowskiego, przemyskiego, tomaszowskiego i włodawskiego oraz miast na prawach powiatu: Chełma i Przemyśla dyrektorzy będą mogli w razie konieczności zawiesić zajęcia stacjonarne w szkołach i placówkach oświatowych. Minister Edukacji i Nauki wydał stosowne przepisy w tym zakresie.

Przepisy te są analogiczne do tych, które stosowane były jesienią ubiegłego roku w gminach graniczących z Białorusią. Oznaczają one wyłącznie możliwość, a nie konieczność, podejmowania takich decyzji przez organy prowadzące np. w sytuacji, gdy prosić o to będą rodzice dzieci.

Dyrektor, po uzyskaniu zgody organu prowadzącego i organu sprawującego nadzór pedagogiczny, może zawiesić wszystkie lub poszczególne zajęcia dla grupy uczniów, oddziału klasowego, etapu edukacyjnego lub dla całej szkoły/placówki.

Zajęcia mogą być prowadzone zdalnie lub w inny sposób ustalony przez dyrektora.

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

(fot. pixabay.com)

5 komentarzy

 1. Rozumiem wszystko ale ta młodzież i tak jest skazana na samozaglade. 90%z nich nie wbiło gwoździa w deskę w wieku 15lat. Nie potrafią nic bez YouTube i aplikacji. Czy trzeba wymagać coś więcej? Nie potrafią prostych rzeczy zrobić. Co będzie jak odetną internet? Fala samobójstw i samozagłada. Zaglądam tu nie za często bo wystarczy mi radio i sporadycznie tv. Potrafię wbić gwoździa i zawiązać sznurowadła żeby nie było. Mam już swoje lata. Mi do szczęścia nie trzeba dużo. A oni…..?

  • Wieśniak w gumofilcach z ostrogami

   Jetem z Tobą !!! Też uważam, że strach pomyśleć o naszej, pożal się Boże, „przyszłości Narodu”… ciemność widzę ciemność !!!

  • Powiedziało pokolenie, które nie potrafiło przekazać i nauczyć prostych umiejętności, ale ma czelność atakować innych młodych ludzi zmotywowanych do zadawania pytań i szukających odpowiedzi w internecie i youtube.

   • Dziadek ze Slamsowa

    Przynajmniej mamy coś do powiedzenia, pisać i czytać potrafimy, a co bieglejsi to nawet umieją liczyć (zwłaszcza pieniądze) , a nie jak podobni tobie, tylko klikać i wymyślać komuś od ruskich trolli 😆

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Ludowy „U Cioci Pauliny”
Święto Kwitnącej Lipy
Bukowskie Jagodzianki. Gwiazdą wieczoru będą Pogwizdani
Dni Konstantynowa. Gwiazdą wieczoru będzie MiłyPan.
Święto Róż w Końskowoli