690 680 960

Może ruszać budowa ekspresówki pomiędzy Kraśnikiem a Janowem Lubelskim

Jest zgoda na rozpoczęcie prac przy budowie pierwszego odcinka drogi ekspresowej S19 pomiędzy Lublinem a granicą z województwem podkarpackim. W najbliższych tygodniach wydane mają zostać decyzje dotyczące kolejnych odcinków.

W piątek wojewoda lubelski wydał decyzję zezwalającą na budowę pierwszego z sześciu odcinków drogi ekspresowej S19 pomiędzy Lublinem i granicą z województwem podkarpackim. Chodzi dokładnie o 18 km trasy od końca obwodnicy Kraśnika do początku obwodnicy Janowa Lubelskiego. Oznacza to, że prace mogą się zacząć praktycznie od zaraz.

Wykonawca, którym jest pruszkowska firma Strabag, już od kilku tygodni szykuje się do rozpoczęcia robót. Można już zauważyć zwożone na miejsce materiały budowlane jak też powstającą wytwórnię betonu. Wydana przez wojewodę decyzja umożliwia również rozpoczęcie procedury szacowania wartości nieruchomości przez biegłych pracujących na jego zlecenie.

Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej wskazuje nie tylko teren, na którym będą realizowane roboty związane z budową drogi ekspresowej, ale stwierdza również przejęcie na mocy prawa na rzecz Skarbu Państwa nieruchomości przeznaczonych na pas drogowy oraz zatwierdza podział nieruchomości pod ten pas. Swoim zakresem decyzja ta obejmuje zarówno teren pod samą drogę, jak również skrzyżowania, rowy drogowe, skarpy, drogi gospodarcze, zbiorniki retencyjne oraz tzw. czasowe zajęcia pod przebudowę kolidujących instalacji.

Jak dodał wojewoda, w najbliższych tygodniach będą wydawane decyzje dotyczące kolejnych odcinków tej trasy. Przyszła droga ekspresowa będzie miała dwie jezdnie w każdym kierunku oraz rezerwę terenu na dobudowę docelowo trzeciego pasa ruchu po wewnętrznej stronie.

(fot. GDDKiA)

6 komentarzy

  1. Kiedy ekspresówka Lublin-Kraśnik?

Kursy walut

  • USD 4.3254zł -0.52%
  • GBP 5.3279zł -0.59%
  • EUR 4.708zł -0.02%
  • CHF 4.7222zł 0.65%

Polub nas