Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Młodzi piłkarze z całego regionu rywalizowali o miano najlepszej drużyny. Zwycięzcy zagrają na PGE Narodowym

Dobiegły końca rozgrywki młodych piłkarzy z Lubelszczyzny, odbywające się w ramach XXIII edycji Pucharu Tymbarku. Najlepsze drużyny zostały wyłonione podczas lubelskiego finału wojewódzkiego, jaki zorganizowano w Międzyrzecu Podlaskim.

W miniony piątek w Międzyrzecu Podlaskim odbyły się finały wojewódzkie Pucharu Tymbarku w kategoriach U-10 i U-12. Wśród najstarszych uczestników najlepszym zespołem dziewczynek okazała się być drużyna Bystrzejowice, która w finale pokonała 3:2 drużynę Serokomla. W kategorii U-12 chłopców zwyciężyli z kolei zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Białej Podlaskiej. W ostatnim meczu wygrali 3:2 z drużyną Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzyniu Podlaskim.

W kategorii U-10 województwo lubelskie reprezentować będzie w Warszawie zespół Unii Grabów Leopoldów. Dziewczynki, gładko wygrały w finale z zespołem Mircza zdobywając 10 goli i nie tracąc żadnej bramki. Jeżeli chodzi o chłopców, to drużyna Czarno Zieloni pokonała 2:1 Szkołę Podstawową nr 5 w Białej Podlaskiej.

Najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców czeka teraz finał ogólnopolski w Warszawie, w którym na stadionie PGE Narodowym zmierzą się z rówieśnikami z całego kraju. Jak wskazuje Anatol Obuch, koordynator wojewódzki Pucharu Tymbarku w województwie lubelskim, Międzyrzec Podlaski żył Pucharem Tymbarku. Pojawiło się wielu kibiców oraz gości ze szkół czy władz samorządowych.

– Wielkie brawa dla dzieci, drużyny prezentowały wysoki poziom gry. Na finale obecni byli także goście specjalni: Alicja Bartnicka, brązowa medalistka Mistrzostw Świata 2022 i pięciokrotna Mistrzyni Polski w teqball w kategorii mikst, a także Adrian Duszak, pięciokrotny medalista Mistrzostw Świata i 15-krotny zdobywca mistrzostwa Polski. Oboje nie tylko zaprezentowali pokaz freestyle’u oraz gry w teqball, ale także spędzali czas z uczestnikami rozgrywek, ucząc ich podstaw swoich dyscyplin – dodaje Anatol Obuch.

Radości ze zwycięstwa nie krył trener drużyny z Bystrzejowic Marian Misztal. Zaznaczał, iż podczas finału panowała znakomita atmosfera. Zawodniczki, którymi się opiekuje grały zaś bardzo dobrze i pomimo tego, że większość jest młodsza od rywalek, to bez problemu sobie poradziły. Zaznacza, że cały zespół zapracował na to zwycięstwo, dawał z siebie wszystko i realizował wskazówki przekazywane podczas gry. A łatwo nie było, bo poziom rywali prezentował się naprawdę wysoko.

– Znając potencjał mojej drużyny po cichu liczyłem na zwycięstwo jeszcze przed rozgrywkami. Chłopcy potwierdzili swoje umiejętności na boisku i zdobyli tytuł mistrza. Nasza szkoła bierze udział w Pucharze Tymbarku od początku. Turniej zawsze jest świetnie zorganizowany i w tym roku było podobnie. Do domu wracaliśmy zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi. Do chłopców jeszcze nie do końca dotarło, że jadą na finały ogólnopolskie. W Warszawie chcemy zakwalifikować się do pierwszej ósemki, jesteśmy bardzo zmotywowani przed wyjazdem. Czy to nam się uda? To okaże się na miejscu, w piłce może się wydarzyć wszystko – mówi Mirosław Tarkowski, szkoleniowiec drużyny Czarno Zieloni.

Również Marian Misztal dodaje, że przed wyjazdem do Warszawy nie zakłada z zawodniczkami żadnych celów, przede wszystkim chcą się dobrze bawić. Finały ogólnopolskie Pucharu Tymbarku odbędą się 14-16 czerwca w Warszawie. Wielki finał na stadionie PGE Narodowym zaplanowano na 16 czerwca – tego samego dnia zostanie na nim rozegrany mecz towarzyski Polska – Niemcy. W naszym regionie pozostał do rozegrania jeszcze finał roczników z kategorii U-8. Przeniesiono go na 30 maja.

Podsumowanie finału województwa lubelskiego XXIII edycji Pucharu Tymbarku:

KATEGORIA U-12 CHŁOPCÓW:
1. miejsce – SP 5 Biała Podlaska
2. miejsce – SP 2 Radzyń Podlaski
3. miejsce – Czarno Zieloni
Najlepszy zawodnik: Dawid Białek (SP 2 Radzyń Podlaski)
Król strzelców: Filip Wywrocki (Czarno Zieloni)
Najlepszy bramkarz: Kacper Pomorski (SP 5 Biała Podlaska)

KATEGORIA U-12 DZIEWCZYNEK:
1. miejsce – Bystrzejowice
2. miejsce – Serokomla
3. miejsce – SP 5 Biała Podlaska
Najlepsza zawodniczka: Nikola Rubach (SP 5 Biała Podlaska)
Królowa strzelców: Nikola Kanclerz (Bystrzejowice)
Najlepsza bramkarka: Nikola Wesołowska (Serokomla)

KATEGORIA U-10 CHŁOPCÓW:
1. miejsce – Czarno Zieloni
2. miejsce – SP 5 Biała Podlaska
3. miejsce – SMS Świdnik
Najlepszy zawodnik: Karas Narouz (Czarno Zieloni)
Król strzelców: Szymon Kamiński (SP 5 Biała Podlaska)
Najlepszy bramkarz: Igor Łyszcz (SMS Świdnik)

KATEGORIA U-10 DZIEWCZYNEK:
1. miejsce – Unia Garbów Leopoldów
2. miejsce – Mircza
3. miejsce – SP Podhorce
Najlepsza zawodniczka: Wiktoria Borowiec (Boberki)
Królowa strzelców: Julia Janiszek (Unia Garbów Leopoldów)
Najlepsza bramkarka: Aleksandra Szamatuła (Mircze)

Młodzi piłkarze z całego regionu rywalizowali o miano najlepszej drużyny. Zwycięzcy zagrają na PGE Narodowym

Młodzi piłkarze z całego regionu rywalizowali o miano najlepszej drużyny. Zwycięzcy zagrają na PGE Narodowym

Młodzi piłkarze z całego regionu rywalizowali o miano najlepszej drużyny. Zwycięzcy zagrają na PGE Narodowym

Młodzi piłkarze z całego regionu rywalizowali o miano najlepszej drużyny. Zwycięzcy zagrają na PGE Narodowym

(fot. materiały organizatora/nadesłane)

Komentarze wyłączone

Wiadomości z info112