Minister zdrowia: „Stabilizacja zakażeń odchodzi w przeszłość. Mamy już 13% wzrost średniej liczby zakażeń”

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w poniedziałek o wzroście zakażeń, porównując liczby osób zakażonych do liczby z poprzedniego tygodnia. Zapowiedział jednocześnie, że należy liczyć się z dalszymi wzrostami.

Minister zdrowia przekazał w poniedziałek, że należy liczyć się w najbliższym czasie ze wzrostami zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

– Stabilizacja zakażeń odchodzi w przeszłość. W porównaniu do poprzedniego tygodnia mamy już 13% wzrost średniej liczby zakażeń. W kolejnych tygodniach będziemy obserwować dalsze wzrosty, o czym świadczy zmiana wskaźnika reprodukcji wirusa (R), który osiągnął znowu wartość 1 – przekazał Adam Niedzielski.

Wskaźnik R wskazuje, ile kolejnych osób może zarazić jedna osoba chora na koronawirusa. Jeżeli wartość wyższa jest niż 1 świadczy o tym, że epidemia jest na fali wzrostowej, z kolei wartości poniżej 1 oznacza, że epidemia słabnie.

Minister zdrowia wczoraj informował, że dotychczasowy przebieg IV fali w Wielkiej Brytanii pokazuje jak bardzo szczepienia przyczyniły się do spadku śmiertelności.

– Szczepienia chronią bardzo skutecznie przed ciężkim przebiegiem Covid-19 – napisał na Twitterze minister zdrowia.

(fot. KPRM)

51 komentarzy

 1. Co on pierd..i.

  • To co zwykle (to co mu każą). Szczepionek nakupili tyle, że jeszcze by na koty starczyło, więc trzeba jakoś wyjść na swoje. Choćby straszeniem…

   • Wczoraj podano do informacji, że na cały kraj było 83 przypadki, jak również to, ze szczepienia wygasną w ciągu 3 tygodni, bo nie ma chętnych.
    Daruj sobie panie.

  • „Członkowie grupy C19 złożyli zawiadomienie do organów ścigania przeciwko ministrowi zdrowia, Adamowi Niedzielskiemu. Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa, gdyż Niedzielski „nie podlega orzecznictwu polskich sądów karnych”.”

   Co sobie chce, nic mu nie zrobią. Ponad prawem.

 2. Wszystko zależy od tego kto i jakie testy nam robi;) ciekawe z kim oni na jesieni będą się bawić w kowidociuciubabkę bo napewno nie z nami…

  • Dokładnie chodzi o interpretację wyników. W kwietniu tego roku ustalili że wszystkich zaszczepionych będzie obowiązywała norma 28 cykli na teście PCR, a wszystkich niezaszczepionych 43-45.

   i nagle TYLKO NIEZASZCZEPIENI CHORUJĄ NA COVID!!! SZCZEPCIE SIĘ!!!

 3. Dziwne takie jak imprezy po 500 -1000 osob ,koncerty w tysiącach,,, a bary restauracje zapchane po brzegi …..

 4. Ja pisdole, mamy początek 4ej fali.

 5. Czyli szczepienia nie działają wracają zaszczepieni z wakacji i ciągną Covid do kraju, już nie wierzę w te szczepienia gó..o warte

 6. No tak to było widać podczas euro 2020 jak delta „wymiata” brytyjczyków – dlatego Wembley wypchany po brzegi… A po drugie, pan minister to matematyk z wykształcenia, więc cyferki ma opanowane: wzrost o 13% np. w porównaniu z 60 „zakażeniami” to daje hmm aż 67,8 „niby-zakażenia”… Straszne. Jak się rzuci hasło wzrost o tyle i tyle procent, to się pan minister spodziewa, że ciemny naród się wystraszy wielkich liczb i ruszy po szczepionkę?

 7. to juz piata fala dzbanie .
  piskorze w to uwierzo , buhbahahahahahahaha

 8. Czwarta Fala teta gamma

  Szczepienia, maseczki NIESKUTECZNE.

 9. Straszna Plandemia

  Wielka Brytania +39,950 zarażonych 19 zmarło.

  • Dokładnie i nagle rząd łagodzi restrykcje, nie trzeba nosić masek. Burmistrz Londynu apelował tylko, żeby nosić maseczki w metrze.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!