Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Minister nie dał rady, rolnikom pomoże prezydent Ukrainy? Zapowiedział ostateczne rozwiązanie

W trakcie spotkania prezydenta Wołodymyra Zełenskiego z premierem Mateuszem Morawieckim poruszono problemy trapiące polskich rolników. Chodzi głównie o zboże z Ukrainy destabilizujące rynek. Zapowiedziano, że zostało znalezione wyjście i będzie rozwiązanie wszelkich spraw.

Jednym z elementów wizyty prezydenta Wołodymyra Zełenskiego w Polsce było spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim. W jego trakcie m.in. podpisane zostało memorandum o współpracy przy odbudowie Ukrainy jak też porozumienie o współpracy w zakresie wspólnego wytwarzania amunicji czołgowej. Kolejnym tematem, jaki poruszono, była sprawa zboża z Ukrainy, z problemem którego od dłuższego czasu starają się walczyć polscy rolnicy.

Brak porozumienia z protestującymi rolnikami był jedną z głównych przyczyn dzisiejszej rezygnacji ze stanowiska szefa resortu rolnictwa. Dymisja Henryka Kowalczyka związana jest z napiętymi nastrojami na wsi jak też otwartą krytyką przez rolników działań rządu. On sam wyjaśnił, że nie był w stanie zrealizować porozumienia zawartego z rolnikami przy tzw. okrągłym stole. Producenci rolni alarmowali, że zaraz po rozmowach i złożonych w tej sprawie obietnicach, do Polski zaczęło napływać jeszcze więcej zboża z Ukrainy niż wcześniej.

Tymczasem Wołodymyr Zełenski po spotkaniu z premierem Morawieckim poinformował, że sprawy dotyczące rolników zostały omówione i znaleziono wyjście z tej sytuacji. Podkreślał, że między tak bliskimi partnerami, faktycznymi przyjaciółmi jak Polska i Ukraina, nie mogą powstawać problemy jak też nie może być tego typu trudności. Na razie nie przedstawiono szczegółów rozwiązania problemu z napływem do Polski Ukraińskiego zboża, które destabilizuje rynek, jednak wskazano, że ostateczne rozwiązanie poznamy w najbliższych dniach, góra tygodniach.

(fot. archiwum/zdjęcie ilustracyjne)

31 komentarzy

 1. Problem sam się rozwiąże bo już resztki wywożą, po żniwach powróci.

 2. Nikt wam nie pomoże. Sprzedał was piss na który tak ochoczo ostatnią głosowaliście. Zrozumcie to wreszcie.

  • Nie masz się co produkować i tak będziemy głosować na PIS nigdy więcej złodziei z peło.

   • Rozczarowany wyborami

    Jak zwykle klapki na oczach. Jak nie jesteś za PiS to na pewno jesteś za PO , bo w Polsce są tylko dwie partie.
    Weźcie się ludzie ogarnięcie w końcu.
    Podzielili was ,tak że za partię polityczną potraficie pluć jadem na drugiego człowieka zamiast razem walczyć o swoje przeciwko politykom.
    Jak ustawa jest głupia to nie ważne, która partia ja wprowadza.
    Lepiej mieć klapki na oczach i wierzyć ,że ,,nasi,, to ci dobrzy i robią wszystko cacy a ci drudzy to źli i negować ich wszystkie pomysły tylko dlatego ,że nie są z naszej partii.

  • Zuza sprzedał nas PSL, którego bosowie mają firmy kradnące zboże jadące z Ukrainy to Pawlak i inni.

  • Zuza sprzedał nas PSL, którego bosowie mają firmy kradnące zboże jadące z Ukrainy to Pawlak i inni. Jak w takiej sytuacji reagował PSL. Wyszedł niejaki minister Sawicki i powiedział o nas rolnikach, że jesteśmy frajerami a oni z PSL i z PO mają nas w d…

 3. Oczywiście że będziemy głosować na PIS pamiętamy nieudaczników z PO ci ludzie nie powinni nigdy rządzić w Polsce.

  • Marta ze Swidnika

   Rozumiem ze na Pawel Zalewski Michal Kaminski Kluzik Rostkowska Pawel Kowal itd
   W druga strone tez bym znalazl chocby Morawiecki albo K M Ujazdowski . i tak do porzygu co kila lat jak te choragiewki raz tu raz tam bez honoru bydlo . A ty glosuj dalej .

  • Tylko Tusk i PO. Dość fanatyków sekty religijnej u władzy.

 4. Ktoś musiał zezwolić na niekontrolowany napływ ukraińskiego zboża. Ktoś nieźle na tym zarobił, teraz dał nogę i niedługo odnajdzie się w jakiejś spółce skarbu państwa.

 5. Trzeźwiej myślący

  Takie „ostateczne rozwiązanie” znamy z okresu II WŚ, to jest zapowiedź drugiego ?
  Bójmy się !!!

 6. Ministrem musi być czynny rolnik, a nie jakiś najemnik pisowski chodzący dwa razy dziennie do kościoła broniący pedofilów.

 7. Polska jest taka dobra dla obcych że żeby im pomoc zniszczy swoich z uśmiechem .

Wiadomości z info112