690 680 960

Mieszkańcy zaniepokojeni ruchem ciężarówek z gruzem na świeżo wyremontowanej ulicy (zdjęcia)

Mieszkańcy osiedla Nałkowskich zaalarmowali nas o intensywnym ruchu ciężarówek z gruzem na świeżo wyremontowanej ul. Nałkowskich. Miasto Lublin poinformowało nas, że inwestor, który prowadzi prace budowalne przy ul. Romera, został poproszony o czasowe wstrzymanie wjazdu samochodów ciężarowych, podczas wysokich temperatur powietrza.

O sprawie poinformowali nas mieszkańcy osiedla Nałkowskich. Zwrócili oni uwagę na intensywny ruch pojazdów ciężarowych wożących gruz na ul. Nałkowskich, po świeżo wyremontowanym odcinku pomiędzy ul. Romera z ul. Żeglarską.

– Chciałbym nagłośnić sprawę wywozu gruzu z budowy sklepu przy pętli autobusowej na ul. Romera. Przypomnę tylko, że ulica została wyremontowana miesiąc wstecz. A wielkie ciężarówki i wywrotki wywożą gruz. Co 5-10 min przejeżdża pojazd załadowany gruzem. Ja, jak i wielu innych mieszkańców osiedla wyrażamy swoje oburzenie i prosimy o nagłośnienie sprawy bo przy upałach +35⁰C o koleiny i uszkodzenia nie będzie się trzeba długo prosić – czytamy w przesłanej do naszej redakcji informacji.

O sprawę nadmiernego ruchu pojazdów ciężarowych na tym odcinku zapytaliśmy Miasto Lublin. Jak się okazuje, obawy mieszkańców o stan nowo położonego asfalt są słuszne.

– Zaobserwowany przez mieszkańców ruch samochodów ciężarowych na ul. Romera związany jest z budową obiektu usługowo-handlowego na ul. Nałkowskich 211. Inwestor posiada zezwolenie, które uprawnia do wjazdu w tę ulicę samochodów ciężarowych i sprzętu budowlanego o tonażu większym niż dopuszczony oznakowaniem na tej ulicy. Ponadto z inwestorem została zawarta umowa zobowiązująca go do naprawienia ewentualnych zniszczeń oraz wpłacenia zabezpieczenia finansowego przed wydaniem zezwolenia, z czego się wywiązał. Inwestor został poproszony o czasowe wstrzymanie wjazdu samochodów ciężarowych na u. Romera podczas wysokich temperatur powietrza – przekazała nam Izolda Boguta z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

(fot. nadesłane)

14 komentarzy

 1. „Inwestor został poproszony o czasowe wstrzymanie wjazdu samochodów ciężarowych na u. Romera podczas wysokich temperatur powietrza” – bardzo konkretna prośba. A przy telefonie z pretensjami odpowiedź „Nam jest chłodno”.

 2. juz sie poslucha inwestor juz to widsze

 3. Płaci firma tyle podatków że może sobie jeździć ile im pasuje… Trzeba solidniej drogi robić a nie ograniczać ruch

  • no właśnie nie. masz dzielnicę mieszkalną, zaprojektowaną pod samochody osobowe i autobusy, ewentualnie jakieś dostawy do sklepów – a nie 60-tonowe wywrotki w upały.
   jakbyś chciał wszędzie budować drogi o maksymalnej możliwej nośności, to byłoby ich teraz 2/3 mniej, bo są 3-krotnie droższe od „przeciętnych”.

   „Płaci firma tyle podatków” – a skąd wiesz ile płaci? tam będzie market spożywczy pewnej niemieckiej sieci, jak dobrze pokombinują, to polskiego CITu unikną całkowicie.

   • Haha gościu mieszkasz pewnie w bloku który tak samo budowali i jeździli więc zrozum że tak musi byc…

 4. to samo dzieje się na ul. Szeligowskiego duże wywrotki ciąle jeżdżą przy budowie apartamentów koło auchan. do temperatur niektóży kierowcy jeżdżą agresywnie i szybko. Poprosimy o interwencję ITD oraz POLICJI

  • Najgorzej jak policja faktycznie zacznie interweniować, może tobie także się oberwie,)

 5. Tymi ciężarówkami to ludzie pracują na chleb. Nie idźcie do pracy, co tam jak wam kilka dni odetną z pensji. Zrobili ulice do jeżdżenia, jak się zapadnie yo znak że była figę warta.

 6. Już szukają oprysku na szkodniki jakimi są patelniarze 😂

 7. To chyba Aldi się buduje

 8. Inwestor to ma „terminy ” i inne takie ….a nie „uprzejmie prosimy nie rozjezdzać drogi w upały ,bo asfalt „płynie ” .To trzeba było kłaść taki asfalt , który nie płynie ,jak w Emiratach arabskich ,a nie najtańszą smołę ,która i tak wychodzi kosmicznie drogo

  • Niezidiociały mimo bulu

   …a jak myślisz , kto decydował jaka ta smoła ma być ???? – zapewne inwestor (przynajmniej powinien to zrobić jako wykładający kasę) i mieć czarne na białym , żeby dochodzić ustaleń w przypadku fuszery .!!!!!
   Ale czy tak było ………..?????????

 9. Niezidiociały mimo bulu

  …a jak myślisz , kto decydował jaka ta smoła ma być ???? – zapewne inwestor (przynajmniej powinien to zrobić jako wykładający kasę) i mieć czarne na białym , żeby dochodzić ustaleń w przypadku fuszery .!!!!!
  Ale czy tak było ………..?????????

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…