Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Mieszkańcy Włodawy zadecydowali. Ze środków Budżetu Obywatelskiego chcą plac zabaw

Nie poprawa estetyki targowiska, ani też organizacja pokazu ekonomicznego palenia w piecu, czy też letnio-jesienna lampionowa galeria, lecz budowa placu zabaw dla dzieci zostanie sfinansowana ze środków Budżetu Obywatelskiego we Włodawie. Tak zadecydowali mieszkańcy.

Zakończyło się głosowanie mieszkańców Włodawy na propozycje zgłoszone do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. W tym roku na realizację zadań miasto przeznaczyło 100 tys. złotych. Zakres zadań, które mogą zostać sfinansowane z tych środków jest bardzo szeroki. Dotyczyć one mogą min. remontów i przebudowy budynków będących własnością miasta, budowy placów zabaw, miejsc rekreacji i wypoczynku, zagospodarowania skwerów i trawników, prowadzenia programów edukacyjnych oraz organizacji imprez kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych.

W głosowaniu wzięło udział 479 mieszkańców. Zespół komisyjnie dokonał otwarcia urn, zawierających karty do głosowania. W formie papierowej na kartach do głosowania oddano 221 głosów, z czego głosów ważnych było 212. W formie elektronicznej w głosowaniu internetowym oddano w sumie 258 głosów, z czego 226 głosów ważnych oraz 32 głosy nieważne.

Największe poparcie otrzymała propozycja zadania „Plac zabaw dla dzieci przy Przedszkolu Miejskim nr 1”. Na ten projekt głosowało 305 osób. Tym samym projekt ten przeznaczony został do realizacji. Kolejnym projektem pod względem ilości uzyskanych głosów jest propozycja „Kubiczne Lampiony Sztuki. Letnio-jesienna lampionowa galeria w otwartej przestrzeni publicznej”. W tym przypadku za jego realizacją opowiedziało się 61 osób.

Pozostałe propozycje otrzymały następującą ilość głosów: Integracyjny plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych – zlokalizowany na placu przy skrzyżowaniu ulic Jasnej i Kraszewskiego – 31 głosów; Poprawa funkcjonalności i estetyki targowiska przy ulicy Sokołowej – poprzez wykonanie lekkich zadaszonych konstrukcji wyposażonych w stanowiska handlowe. – 31 głosów; Organizacja wykładu i pokazu ekonomicznego palenia w piecu. Zakup dwóch piecyków typu „koza” wraz z osprzętem, wyposażeniem i zapasem paliwa do przeprowadzenia serii szkoleń z techniki prawidłowego palenia przez Straż Miejską. – 10 głosów.

(fot. zwiedzaj lubelskie)

2 komentarze

  1. Ehh to dzieciaki z tych mieszkańców Włodawy, nic tylko zabawa i zabawa.

  2. Budżety obywatelskie to bardzo fajna sprawa. Mieszkań swoich dzielnic mogą głosowaniem decydować o inwestycjach. Czasy „dobrych Panów” już się skończyły.