Mieszkańcy wciąż narzekają na problemy z przebudową ul. Samsonowicza. Apelują o szczególny nadzór nad pracami
20:31 04-11-2024 | Autor: redakcja
Wyczekiwana przez mieszkańców ulicy Samsonowicza w Lublinie przebudowa dojazdu do bloków od początku budzi szereg kontrowersji. Zaczęło się jeszcze przed rozpoczęciem prac, kiedy to wyszło na jaw, iż szereg drzew przeznaczono do wycięcia. Po licznych protestach udało się zmienić plany, a tym samym ocalić znaczną część zieleni. Jednak kiedy robotnicy weszli na plac budowy pojawiły się kolejne problemy.
Mieszkańcy alarmowali, iż sposób realizacji prac często uniemożliwia im normalne funkcjonowanie. Wskazywali, iż ekipa budowlana nie zabezpiecza wykopów, przez co zagrożone jest bezpieczeństwo. Przypominali przypadek, kiedy to przechodzący po zmroku mężczyzna wpadł do odsłoniętej studzienki przez co musiały interweniować służby ratunkowe. Zaznaczali, iż miała być utrzymana możliwość dojazdu do bloków, jednak często jest to niemożliwe, przez co nie ma szans dojechania np. pogotowie ratunkowe.
Miejscy urzędnicy zapewniali wówczas, że sposób realizacji inwestycji będzie bardziej kontrolowany. Jednak jak nam przekazano, niewiele się zmieniło. W końcu sprawą postanowiła zająć się spółdzielnia im. W.Z. Nałkowskich. Jej członkowie przeprowadzili wizję lokalną na terenie budowy, gdzie jak wskazują, stwierdzili szereg nieprawidłowości. Zostały one przekazane do Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego z prośbą o szczególny nadzór nad pracami wykonywanymi przy przebudowie ulicy Samsonowicza.
W piśmie do dyrektora ZDiTM zaznaczono m.in. uniemożliwiony wjazd do garaży znajdujących się w rejonie sklepu Stokrotka poprzez zawyżenie poziomu krawężnika, ustawienie palet z kostką brukową pochodzącą z rozbiórki na wjeździe na parking, przez co od wielu dni nie można z niego korzystać, znaczne obniżenie wjazdu na kolejny parking, co także uniemożliwia przejazd samochodów osobowych, brak możliwości bezpiecznego przechodzenia z powodu braku wyznaczenia alternatywnych dróg przy rozbiórce istniejących ciągów pieszych i drogowych.
Zarząd spółdzielni narzeka również na niewywiązywanie się przez wykonawcę z obietnic m.in. przekazywania aktualnego harmonogramu realizowanych robót drogowych. Jest to ważne, aby mieszkańcy mogli z odpowiednim wyprzedzeniem usunąć swoje auta z terenów objętych pracami. Jednocześnie poproszono o spotkanie z dyrektorem w celu omówienia pojawiających się problemów, jak i wypracowania procedur działania przy dalszych pracach.
Nie pasuje to przerwać remont , pozabierać sprzęty i będą mieli przestrzeń. Wiecznie niezadowoleni polscy obywatele. Można się przenieść z maszynami na ulicę chemiczną tak nikt nie będzie wydziwiał i marudził że remont trwa.
Ale gbur z ciebie 🤦.
A co ty..? Nie jesteś Polakiem że piszesz że cyt. Wiecznie nie zadowoleni Polacy obywatele.
Cymbał! A może ty ten jeden z ukrów? Jprd 🤦 masakra
widać po wypowiedzi, że po zrobionej dwójce nie używasz papieru toaletowego oraz nie myjesz rąk. istnieje coś takiego jak pożądek i organizacja w pracy ale komuchom to obce.
poszondek bug ci to mufi
Sama prawda.
Od miesiąca na jednym kawałku ulicy nic się nie dzieje, parkują sobie tylko ciężarówki, przez miesiąc dziura w ziemi, nikt z tym nic nie zrobił, ułożyli kwałek kostki, i tak leży, aż zaraz to śnieg przykryje, tam ktoś panuje nad tym pracami, czy tak jak sobie ktoś coś przypomni to przyjdzie i coś zrobi? Jakiś dramat ta przebudowa, po ciemku nie da się przejść, nie dziwne że się spółdzielnia wku… ulica rozgrzebana, trochę asflatu leży, trochę wykopane, trochę coś porobione, porozrzucane jakieś betony, siatki… a miasto opowiada, że monitoruje prace hahahahaha
Bo pewnie ekipa robi na innej budowie. Skończy się termin, wykonawca wystąpi do miasta o przedłużenie. Miasto się zgodzi bez naliczania kar. Wykonawca rzuci na budowę większą liczbę robotników. Zrobią w miesiąc to co mieli zrobić przez 1,5 roku. Wykonawca będzie liczył zysk, licząc, że przed upływem gwarancji miasto nie zgłosi się z naprawą. Minie gwarancja i będzie przetarg na remont … i cały cyrk od nowa.
Mam radę dla mieszkańców. Niech wezmą kredyt zmienią pracę i wybudują sobie dom. Obecnie to głównie tylko beneficjenci socjalnych programów mieszkają w blokach, dziękuję za uwagę.
Wsadź sobie w upę swoje rady mądralo internetowy
ale beka z ciebie nie wyczuwasz tu ironii wypowiedzi;) ” łączę się w bulu i nadzieji ” hehe
Mówiłem aby tam nie remontować. Od początku było wiadome że nic im nie będzie pasowało, a jest wiele ważniejszych ulic wymagających remontów.
Pisałem i ja kiedyś. Zamówić 2 wywrotki piasku i zasypac jak im nie pasuje remont. Serio, nie tylko na tej ulicy jest remont ale tylko o tej ulicy cos jakiś czas aż się artykuły pisze. I tak jak kiedyś pisałem, zwolnić mieszkańców z podatku od nieruchomości a za zaoszczędzone pieniądze niech sami wybierają firmę, nadzorują prace itp. Tam za duzo „inżynierów” mieszka chyba że jest tylu komentatorów
To nie jest remont tylko cyrk. Przypomina się remont skrzyżowania droga M.Majdanka koło Lidla. Tam pół trasy na Warszawy zrobili zanim skończyli skrzyżowanie. To samo widać remont za ZUSem na LSM. Tak się teraz firmy wybiera. Albo tak miasto płaci…. Bo ponoć na Zorzy nie zapłacili to się zawinęli. Tam niezłe kombinatory są w ZDiM. Niby kasa jest coś tam rozgrzebiemy, potem zgoni się na zimę, śnieg i przewali się koszty na nowy rok…. Miasto inspiracji. Swoją drogą chyba wszędzie się tak robi… w Łodzi też niekończące się remonty ale tam Piotrkowska trochę dłuższa niż nasz Deptak 😉
Akurat na Zorzy dzisiaj robotnicy pracowali
Strabag wrócił, ale ile było przestoju……
Spokojnie. Szczęki im opadną jak dostaną podatki do zapłaty za tą drogę 😀
Sporo artykułów o tej ulicy wiąże się z zamieszkaniem redaktora 112 w pobliżu zapewne
janusze drogowe ulice naprawiajo a nastepne nimi zarządzajo .
Jak byśta głupie chamy tamtędy nie jeździli,to by się droga nie zepsuła i nie trza by było naprawiać.
Krzysztof Ż -ZOBACZ DEFEKTY!!!!!