Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Mieszkańcy regionu poczuli wiosnę. Były pierwsze grille i wypoczynek na łonie natury (zdjęcia)

Wypoczynek na łonie natury, zwłaszcza kiedy świeci nad nami słońce, może być doskonałym sposobem na relaks, odprężenie i oderwanie się od zgiełku miejskiego. Można wówczas cieszyć się pięknymi krajobrazami, odetchnąć świeżym powietrzem i wyciszyć się. Z dzisiejszej słonecznej aury postanowili skorzystać mieszkańcy regionu.

Wiosna to doskonały czas na wypoczynek i regenerację po zimie. Wraz z nadejściem cieplejszych dni, natura budzi się do życia, co sprzyja aktywności fizycznej i pozytywnie wpływa na nastrój. W niedzielę na termometrach w regionie można było zobaczyć kilkanaście stopni na plusie. Słoneczna aura sprzyjała aktywnemu wypoczynkowi m.in. nad Zalewem Zemborzyckim, ale również na szklakach przyrodniczych, czy też podczas zwiedzania miast i miasteczek woj. lubelskiego.

Jednym z najlepszych sposobów na wiosenny odpoczynek jest aktywność fizyczna na świeżym powietrzu. Można wybrać się na rowerową wycieczkę, spacer w parku lub leśną wędrówkę. Można też spróbować swoich sił w uprawianiu ogrodu lub zacząć biegać. Aktywną formę wypoczynku podglądaliśmy dziś na szlakach Poleskiego Parku Narodowego, gdzie dużo osób wybrało się na piesze i rowerowe wycieczki, ale poszukiwaliśmy również pierwszych śladów wiosny. W sumie udało się. Natrafiliśmy na motyle, żaby, jaszczurki, różne ptaki, ale przede wszystkim, to co charakterystyczne jest dla tego miejsca to żurawie i ich charakterystyczny klangor niosący się przez setki metrów z terenów ich siedlisk.

Z kolei nad Zalewem Zemborzyckim pojawili się piersi „grillowicze”. Na terenach zielonych można było dostrzec osoby, które postanowiły właśnie tam otworzyć swój sezon grillowy. Kto chciał skorzystać dziś z oferty restauracji musiał często odstać swoje, głównie przez spore kolejki. Piękna niedzielna aura pokazała, że po zimie mieszkańcy regionu spragnieni są słońca. I to bardzo!

(fot. lublin112.pl)

27 komentarzy

  1. A po co te kurtki i bluzy w takie ciepło o czapkach już nie wspomnę hahaha a Ja byłem w lesie i piłem piwsko na łonie natury dokładnie harnaś piwo z gór O

  2. Czuć wiosnę rowerzyści już zajeżdżają drogi kierowcom, a na chodnikach pieszych potrącają!

  3. Kierowcabombowca

    A ja wypoczywałem na łonie żony.

    • Jako rowerzysta hejtuje pieszych na scieżkach jako pieszy hejtuje rowerzystów na chodnikach.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo