Mieszkańcy Puław będą podróżować fabrycznie nowymi autobusami

W Puławach podpisana została umowa na zakup 13 fabrycznie nowych autobusów komunikacji miejskiej. Miasto chciało kupić jeszcze trzy kolejne, jednak żaden z producentów nie złożył swojej oferty.

Już w lecie przyszłego roku na ulice Puław powinny wyjechać fabrycznie nowe autobusy komunikacji miejskiej. Zastąpią mocno już wyeksploatowane pojazdy, które obecnie znajdują się we flocie Miejskiego Zakładu Komunikacji. W piątek podpisano umowę na ich dostawę z firmą MAN Truck & Bus Polska z siedzibą w Wolicy. Producent ten dostarczy 10 autobusów klasy maxi marki MAN typ Lion’s City A 37 oraz 3 autobusy klasy midi marki MAN typ Lion’s City M-A47.

Miasto chciało kupić łącznie 16 nowych autobusów. Przetarg został podzielony na dwie części. Pierwsza dotyczyła zakupu 10 autobusów 12 – metrowych i trzech pojazdów 9 – 10 – metrowych. W drugiej chodziło o dostawę trzech małych busów, które miały być wysyłane na mało popularne wśród pasażerów trasy. Swoją ofertę złożyła tylko jedna firma, oferując tylko pojazdy ujęte w pierwszej części.

Wymiana taboru komunikacji miejskiej związana jest z wiele większą inwestycją. Chodzi o projekt pn. Rozwój zrównoważonego transportu zbiorowego łączącego Puławy i jego obszar funkcjonalny, którego wartość wynosi ponad 25,5 mln złotych. Miasto uzyskało na niego dofinansowanie z UE w ramach RPO WL 2014-2020 w kwocie 13.5 mln złotych. W ramach modernizacji komunikacji miejskiej oprócz zakupu nowych autobusów, ma zostać zamontowanych 11 biletomatów jak też zmodernizowane będzie zaplecze techniczne spółki. Do tego dochodzi zakup samochodu technicznego oraz montaż ogniw fotowoltaicznych na 19 autobusach.

(fot. materiały inwestora)
2017-12-30 22:09:51

7 komentarzy

  1. no tak Dojna Zmiana wyciąga ręce po Niemieckie i Francuskie pieniądze ? trochę honoru tylko gdzie go szukać ?

  2. i bedzie kasa dla uchodzcow!dno

  3. spać komuchy nie trolować

  4. I to jest ten patriotyzm o ktorym tak pierdzą? Jest co najmniej 2 firmy polskie ,ktory powinny wygrywac w kazdym polskim miescie. Ale po co? Niech sie cudza gospodarka rozwija. Pewnie pod stolem koperta poszla,jak to zwykle,i rodziny na wakacje sobie pojadą. Polską rządzą sprzedajne k..wy.

    • Te Polskie firmy to niech najpierw nauczą się robić dobrej jakości komfortowe autobusy a nie tani plastik. Ja chcę jeździć Niemieckimi i co.

    • Była tylko jedna oferta. Spełnili warunki i wygrali. Jak mógł wygrać ktoś kto nawet nie wystartował… pomyśl czasem.

    • Tak jest, ursus tylko czeka na gospodarkę odgórnie planowaną, bo jak na razie tam gdzie wygrywają przetargi dostawy i jakość pojazdów leży…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska