Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: Za baseny, lodowisko i siłownię zapłacimy więcej. MOSiR wprowadza podwyżki biletów

Od poniedziałku 1 stycznia wzrosną opłaty za korzystanie z obiektów zarządzanych przez lubelski MOSiR. Dotyczy to basenów, lodowiska oraz siłowni.

Wraz z Nowym Rokiem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lublinie wprowadza zmiany w cennikach. Więcej trzeba będzie zapłacić za korzystanie m.in. z basenów w Aqua Lublin, Strefy H2O, Centrum Sportowo-Rekreacyjnego przy ul. Łabędziej, lodowiska Icemania oraz siłowni FitGym Complex. Jeżeli chodzi o basen przy ul. Łabędziej czy kompleks przy al. Zygmuntowskich, opłata za każdą godzinę pływania wzrośnie o złotówkę, w przypadku saun, o dwa złote. Jak wyjaśnia zarządca obiektów, powodem podwyżki są zmiany w przepisach oraz analiza kosztów utrzymania obiektów.

– Wprowadzenie zmian w cennikach jest konieczne m.in. ze względu na zmiany w prawie pracy, które zaczną obowiązywać od początku 2018 roku. Od 1 stycznia płaca minimalna wzrośnie o 100 zł w stosunku do 2017 roku i wyniesie 2 100 zł brutto. Wzrośnie także minimalna stawka godzinowa, która wyniesie 13,70 zł brutto, podczas gdy w tym roku jest to 13,00 zł. Ponadto przedsiębiorcy opłacający preferencyjne składki do ZUS zapłacą w przyszłym roku kwoty wyższe o 5 proc – tłumaczy Miłosz Bednarczyk z MOSiR Bystrzyca.

Zmiany w prawie pracy dotyczą nie tylko pracowników zatrudnionych na umowę o pracę, lecz również tych, którzy wykonują swoje obowiązki w ramach umów np. o dzieło. Lubelski MOSiR korzysta też z usług zewnętrznych firm. które dbają o bezpieczeństwo na basenach, zajmują się sprzątaniem obiektów jak też ich ochroną. Jak wstępnie szacuje spółka, koszty funkcjonowania obiektów mogą wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt procent. Obecnie trwają negocjacje z firmami zewnętrznymi dotyczące ostatecznych kwot, jakie spółka będzie musiała ponosić od stycznia.

Żeby wzrost cen był jak najmniej odczuwalny przez klientów, MOSiR postanowił wprowadzić nowe promocje w najpopularniejszym swoim kompleksie, czyli w Aqua Lublin. Pozostawiona zostanie oferta „Happy Hours”, czyli 50 % zniżki na bilety 75 i 180 min. od poniedziałku do piątku do godz. 16.00 a także wprowadzona niedawno „Aquapaka”, polegająca na tym, że w czwartki i piątki od godz. 18.00 płaci się za trzy osoby, wchodzą zaś cztery oraz otrzymuje się rabat na pizzę.

Nowością będzie „Rodzinna Sobota”, czyli w soboty przy zakupie biletu rodzinnego na 180 min. wstęp dla dziecka kosztuje jedynie 5 zł. Postanowiono również nie rezygnować z niezwykle popularnej wśród studentów promocji „Studencka Środa”. W te dni, od godz. 17.00 studenci otrzymują 30% zniżki na wszystkie bilety.

(fot. lublin112)
2017-12-30 21:37:19

46 komentarzy

  1. Asdef ty ćwoku w lublinie ządzi Żuk z PO, więc pomyś troche zanim coś napiszesz ….

    • Od kogo ty wymagasz samodzielnego myślenia? Równie dobrze możesz wymagać by kura nie srała na podwórku a do tego potrzebne przynajmniej dwa zwoje na mózgu.

  2. Ceny i tak były zawyżone w stosunku do jakości. Wystarczy popatrzeć na inne dużo lepsze kompleksy w Polsce i na ich cenniki. Porażka.

  3. Właśnie,w Radomiu za bilet w parze,dwie osoby na cały obiekt- 90zł u nas 79 zł za osobę ,nie pozostaje nic innego jak wybrać Radom i tam kasę zostawiać.Nam głównie chodzi o sauny a te w Radomiu są o niebo fajniejsze.

Wiadomości z info112