690 680 960

Mieszkańcy mieli dość hałasów, do akcji wkroczyła policja. Na parkingu znajdowało się kilkadziesiąt aut i 150 osób

Mieszkańcy skarżyli się na zakłócanie ciszy i spokoju przez imprezujące na parkingu grupy młodych osób. Do tego dochodził pisk opon oraz pozostawiane sterty śmieci. Blisko 20 osób zostało ukaranych mandatami.

W nocy z soboty na niedzielę policjanci przeprowadzili akcję na parkingu przy ul. Dworcowej w Łukowie. W ostatnim czasie okoliczni mieszkańcy skarżyli się bowiem na zakłócanie ciszy i spokoju przez gromadzące się tam osoby. Jak wyjaśniano, grupy młodych osób imprezując zachowuje się bardzo głośno, do tego wciąż słychać pisk opon, a rano walają się wokół sterty śmieci.

Zapadła więc decyzja o skontrolowaniu gromadzących się tam osób oraz pojazdów, którymi się poruszają. Działania były wspierane przez funkcjonariuszy zajmujących się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej oraz strażników granicznych.

Jak wyjaśnia asp. szt. Marcin Józwik z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie, na miejscu zastano kilkadziesiąt pojazdów i prawie 150 osób. Sprawdzono stan techniczny aut, a także trzeźwość kierujących. W dwóch przypadkach zatrzymane zostały dowody rejestracyjne.

Posypały się również mandaty. Otrzymało je blisko 20 osób, które nie zakrywały nosa i ust lub też spożywały alkohol w miejscu do tego nie przeznaczonym. Policjanci zapowiadają, że podobne akcje będą przeprowadzane częściej.

(fot. Policja)

24 komentarze

 1. Skoro w Łukowie jest tylu fanów. Zapotrzebowanie na tego typu rzeczy. To psim obowiązkiem władz tego miasteczka jest wybudowanie im toru! Niech tam sie bawią sobie jeżdżą skoro to lubią. Ludzie wybrali władze Łukowa. To niech władze im służą.

 2. No co. Koronaferie…

 3. Weekend, noc z soboty na niedzielę i wszyscy kierujący trzeźwi? Żaden z zakazem, żaden bez prawa jazdy? Dziwne jak na takich „szybkich i bezpiecznych”.

  • Co warte podkreślenia, to jeszcze to, że akcja miała miejsce w Łukowie. Obok Kraśnika i Siennicy Różanej to rajdowe zagłębie kraju, gdzie dziecko jeszcze zanim nauczy się pisać, już potrafi polecieć 20-letnią, z prędkością 120km/h aŁdicą staremu po flaszkę.

 4. Dobrze policja zrobiła. Więcej takich akcji nie tylko w Łukowie.

 5. Taki motłoch sobie wychowali to taki mają.
  Przerażająca jest teraz ilość młodych ameb umysłowych. Zero wiedzy, kultury, ale stary jeżdżący złom, faja i browar to podstawa.
  Dokąd to wszystko zmierza?

 6. Przypomnijcie sobie jak byliście młodzi…
  Gdzie ta młodzież ma pójść gdzie mają jakieś miejsce spotkan? Sami robiliście różne burdele, a teraz wielcy porządni.

Kursy walut

 • USD 4.4834zł 0.1%
 • GBP 5.438zł -0.28%
 • EUR 4.6968zł -0.06%
 • CHF 4.7608zł 0.29%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ