Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Miejska loteria cieszyła się rekordowym zainteresowaniem. Samochód osobowy wygrał pan Marcin (zdjęcia)

Znamy zwycięzców tegorocznej loterii, jaką zorganizował Urząd Miasta Lublin. Wzięło w niej udział ponad 18 tys. mieszkańców. Nagrody trafiły do 16 osób.

W czwartek odbyło się losowanie nagród w tegorocznej loterii Rozlicz PIT w Lublinie. Była to już szósta edycja zorganizowanego przez Urząd Miasta konkursu dla osób płacących podatek dochodowy w Lublinie. Chodzi o mieszkańców, którzy rozliczają PIT w Pierwszym Urzędzie Skarbowym przy ul. Sądowej lub w Trzecim Urzędzie Skarbowym przy ul. Narutowicza. Adres zameldowania w tym przypadku nie jest brany pod uwagę.

Dla miasta rozliczanie przez mieszkańców podatku w Lublinie oznacza duże pieniądze, która potem przeznaczane są na inwestycje. Dlatego też postanowiono zachęcić tych, którzy mieszkają w Lublinie a rozliczają PIT gdzie indziej, do uczynienia tego w mieście zamieszkania.

Tym razem zgłosiło się 18 120 mieszkańców, czyli o 1629 osób więcej niż w roku ubiegłym. Ponad 1,5 tys. osób zadeklarowało rozliczenie PIT w Lublinie po raz pierwszy, co oznacza większe wpływy do budżetu miasta o około 3,8 mln zł z tytułu udziału w podatku dochodowym od osób fizycznych.

– Pamiętajmy, że wskazując w deklaracji Lublin, jako miejsce zamieszkania, decydujemy o tym, że wypracowany przez nas podatek wraca do miasta z przeznaczeniem na szkoły, przedszkola i utrzymanie infrastruktury publicznej, z której korzystamy na co dzień. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w loterii. Akcja Rozlicz PIT w Lublinie każdego roku cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Ponad 18 tys. uczestników tegorocznej edycji to nasz nowy rekord – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W tym roku na zwycięzców loterii Rozlicz PIT w Lublinie czekało łącznie 16 nagród o wartości ponad 123 tys. zł. Nagrodą główną w loterii był samochód osobowy Toyota Yaris Hybrid o wartości 93 tys. zł wraz z dodatkową nagrodą pieniężną w wysokości ponad 10 tys. zł na opłacenie podatku od wygranej. Pojazd trafił do pana Marcina. Na zwycięzców czekało także 5 nagród pieniężnych w kwocie 2 tys. zł oraz 10 nagród po 1 tys. zł każda.

Laureaci informowani będą o swojej wygranej telefonicznie. Podjęte zostaną przynajmniej trzy próby połączenia telefonicznego w ciągu dwóch następujących po sobie różnych dni roboczych. Podczas rozmowy telefonicznej laureat otrzyma informację o wygranej w loterii oraz o sposobie wydania nagrody.

Jak podkreślają władze miasta, loteria Rozlicz PIT w Lublinie to nie jedyny miejski program premiujący mieszkańców, którzy płacą podatki w Lublinie. Osoby rozliczające się z podatku dochodowego w Lublinie mogą korzystać też z oferty Lubelskiej Karty Miejskiej, otrzymują również dodatkowe punkty w rekrutacji do miejskich placówek oświatowych.

 

Miejska loteria cieszyła się rekordowym zainteresowaniem. Samochód osobowy wygrał pan Marcin (zdjęcia)

fot. UM Lublin

11 komentarzy

 1. Zadaniem władz miasta nie jest organizowanie loterii. Jeżeli to robią w dodatku z nagrodami to znaczy, że pobierają za dużo podatków.

  • „pks” a od kiedy „władze miasta” decydują o wysokości podatku PIT?
   Od kiedy decydują ile z tego podatku trafi do miejskiej kasy?
   Dorośnij i poproś kogoś mądrzejszego aby ci to wszystko wytłumaczył.
   Nie zrozumiesz – twój problem 🙂

 2. nie rolicze bo ciulu nie dostarczyłeś jeszcze za 2023 rok

 3. a kiedy Żuk usunie poprzeczne garby w poprzek Tysiąclecia?
  ileż można po tym skakać?

  • na Unii Lubelskiej chyba są lepsze 😉 Tam znak ograniczenia do 70 to jakaś kpina porównując to, że na Jana Pawła od Krochmalnej też 3 pasy, idealny asfalt i 50 😉 Te leśne dziadki z zarządu dróg to sobie jaja chyba robią z nas. Oczywiście nie ma zwierchnika tego bajzlu i nie mozna wygonic tych urzedasów na miasto, żeby sie przejechali. Kiedys zgłaszałem nie działające latarnie to mi gość powiedział, że on nie ma jak tego sprawdzać bo on pracuje do 15, a zapalają sie po 20-tej. Cyrk…

 4. kronikidewelorozwoju

  Pozwólcie, że P0prawię:
  „Dla miasta rozliczanie przez mieszkańców podatku w Lublinie oznacza duże pieniądze, która potem przeznaczane są na uzbrajanie deweloperskich banków ziemi”

 5. Najgorsze ulice w Polsce s oni loterię urządzają barany

 6. „Znamy zwycięzców tegorocznej loterii, jaką zorganizował Urząd Miasta Lublin. Wzięło w niej udział ponad 18 tys. mieszkańców.” a mnie interesuje, ile mieszkanek wzięło udział w tej loterii. No chyba, że losy wykupiły same chłopy, to wtedy podpada to pod mizoginizm, hemoglobinę i onomatopeję.

  • No i widzisz jaki głupi jesteś?.. „Losem” był rozliczenie się z podatku za ubiegły rok w Lublinie. A można się rozliczyć wspólnie ze współmałżonkiem. Tak więc określenie „mieszkańców” jest jak najbardziej poprawne. Jednak skąd możesz to wiedzieć jak żyjesz z zasiłków i nie ogarniasz. Zastanawiam się jakim cudem potrafisz obsługiwać klawiaturę, a nie tylko kapsle od butelek z Harnasiem.

 7. Tylko perełka – co to za wywody z sufitu?

 8. Za PO straciłem pracę, to nawet ta loteria nie dla mnie.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport