690 680 960

Michał Krawczyk składa zawiadomienie do prokuratury. „Fanatycy od Kai Godek urządzili nielegalną pikietę pod lubelskim liceum” (wideo)

Jak poinformował poseł Michał Krawczyk, „fanatycy od Kai Godek urządzili nielegalną pikietę pod lubelskim liceum, gdzie prezentowali demoralizujące treści”. – Nie zgadzam się na to – stanowczo deklaruje poseł Michał Krawczyk i składa zawiadomienie na policję w tej sprawie.

4 listopada 2022 r., w godzinach porannych, grupa aktywistów powiązana z Kają Godek zorganizowała pikietę przed II Liceum Ogólnokształcącym im. im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie.

Jak wyjaśnia poseł, podczas tego zgromadzenia protestujący prezentowali na banerach demoralizujące, obraźliwe, stygmatyzujące osoby nieheteronormatywne oraz transpłciowe treści, a na słuchanie i oglądanie tego byli narażeni uczniowie i nauczyciele, wśród których całe zajście wywołało ogromne oburzenie. Co więcej, okazuje się, że zgromadzenie to było nielegalne, ponieważ aktywiści nie otrzymali na nie zgody z Urzędu miasta.

– Obok takich sytuacji nie wolno nam przechodzić obojętnie. Nie możemy zgadzać się na to, aby jacykolwiek fanatycy, w tym przypadku religijni, zwalczali przestrzeń publiczną i aby tego typu zachowania pozostawały bez naszej reakcji – mówi poseł Michał Krawczyk.

Parlamentarzysta złożył 9 listopada zawiadomienie w miejskiej policji w Lublinie odnoszące się do tego, że wspomniani „fanatycy religijni” mogli dopuścić się czynu zabronionego, prezentując wobec osób niepełnoletnich demoralizujące treści pod szkołą, oraz że nie otrzymali zgody na organizację pikiety.

(fot. wideo Michał Krawczyk)

43 komentarze

 1. Knaga.

 2. Wygląda na to, że pikietujący zgłosili zdarzenie do ratusza, a ratusz wykazał się demokracją w całej okazałości. Nie po to dotuje ,,artystyczne” wybryki, żeby ktoś je potem negował. Nawet nie mogę się odnieść do treści zaskarżonych haseł.

 3. A poseł Krawczyk jako deweloper kupuje działki od miasta i robi interesy to też demokratycznie?

 4. A PO partia Krawczyka jak chce wprowadzić do szkół dewiacje to nie demoralizacja? POśle trochę honoru osobistego.

 5. a co to za krycie pedofili?????????!!! aaaa bo są homo. no jasne, bezpieczeństwo dzieci nieważne, niech policja ściga tych, co ostrzegają

 6. Ten gość wygląda jak „jeszcze ja jeszcze ja”.

 7. Ludzie z Przestępczej Organizacji nie mają prawa głosu !!!

 8. jesteś u pani ! do plokulatuly albo na pejzbuka

Kursy walut

 • USD 4.3354zł 0.21%
 • GBP 5.369zł 0.8%
 • EUR 4.7239zł 0.34%
 • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas