Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Miasto Lublin otrzymało ważną decyzję związaną z nowym dworcem. To kluczowy dokument

Jest decyzja Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w sprawie nowego lubelskiego dworca. Miasto otrzymało właśnie decyzję o pozwoleniu na użytkowanie obiektu.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zakończył czynności związane z budynkiem nowego dworca, jaki powstał w Lublinie. Wydał też decyzję o pozwoleniu na użytkowanie obiektu. Jest to kluczowy dokument, który zaświadcza, iż dworzec powstał zgodnie z projektem, przepisami jak też sztuką budowlaną, spełnione też zostały wszystkie wymogi. Tym samym może on być legalnie użytkowany.

Jak wyjaśnia Justyna Góźdź z Urzędu Miasta, z uwagi na wielkość i złożoność inwestycji, wciąż trwają odbiory techniczne. Kiedy te już się zakończą, obiekt zostanie przekazany nowemu zarządcy. Ma to nastąpić na początku grudnia. Jak już informowaliśmy, będzie nim Zarząd Transportu Miejskiego. Wtedy ruszy zagospodarowywanie wnętrza, w tym prace adaptacyjne.

Miasto planuje, że pierwsze autobusy odjadą z nowego dworca na początku nowego roku. Z kolei w połowie stycznia mają zostać zorganizowane dni otwarte, podczas których mieszkańcy będą mogli w końcu poznać obiekt z bliska oraz obejrzeć wszystkie jego zakamarki. Z tej okazji przewidziano też szereg dodatkowych atrakcji.

42 komentarze

 1. A kiedy zreperują jedne z najgorszych ulic w PL,Staszica taka malutka w centrum miasta a w sredniowieczu z kocich łbów rowniejsze mieli !!! Dalej się już nie wypowiadam bo szkoda klawiatury.

  • Masz park za 44 miliony to się ciesz ?

   • poprawka za 52 mln zł ! + 8 baniek kosztowala „naprawa” odwodnienia !:/ chore nie’rządy peło!

    • I tak taniej niż wybory kopertowe które z założenia nie miały prawa się odbyć…

     • czyli według ciebie jest przyzwolenie na „wały”? w imi oni ” kradli ” to my też możemy ! chore podejście i głoopie licytacje! Prawda jest taka że za peło mega długi liczone z setki mld złotych. I teraz bdzie ciąg dalszy : miód i mleko ! jeszcze wam bokiem wyjdzie ten wybór . Bydzie płacz i zgrzytanie zębów

      • Czyli sugerujesz tu jakieś czynności niezgodne z prawem o których wiesz i nie zgłosiłeś zgodnie z treścią przepisu art. 304 § 1 Kodeksu postępowania karnego. cyt. ,,Każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub policję.”

 2. Ile? Chyba ze 100 000 000zł podatnicy Lublina dołożyli do kwoty za którą wykonawca miał zbudować ten dworzec???

 3. Podatnik zapłaci

  Czyżby kolejny od wykonawcy o wzroście kosztów?

 4. Czy są dostępne jakieś oferty pracy?

 5. A co to zwiedzać i czym się chwalić. Moloch jak wita na kołkach budowany jak za PRL teatr który potem wyburzali. Koszt inwestycji wielokrotnie przepłacony a potem okaże się, że mało funkcjonalny.

 6. comment is my life

  Glupis

  • odezwał się wyborca po , który użył mocnego argumentu !brawo lewaku;)

   • Słychać pissowskie wycie? No to znakomicie. I szeroko pozdrawiam gestem lichockiej.

    • a teraz leć po szczaw i mirabelki z nasypów ! a nieeee wróć teraz nastała pora żółtego śniegu smacznego lewaczku.

    • Dziadek ze Slamsowa

     Hyży rój pokaże ci czym jest prawdziwa bieda. Szkoda tylko, że zapomniałeś jak było kilkanaście lat temu.

     • Niestety, stań państwa Polskiego w jakim zostawił go piss nie sprawia że będą to lekkie dla obywateli rządy. Ale tak się kończy życie na kredycie. Swoi nachapali się, a ciemny lud będzie spłacał długo po ludzkich panach.

      • Skąd ty czerpiesz wiedzę tępy lewaku z brawo gerl

      • Niech PO-wski rząd zacznie rezygnować z zaplanowanych inwestycji, to będziemy płacić odszkodowania za utracone dochody. Hołownia wycofuje jednoosobowo sprawę z TK dotyczące kary nałożonej na Turów. Wg. niego mamy płacić i już! Stan państwa? Podaj jakieś przykłady pogorszenia stanu w odniesieniu do rządów PO.

      • hahaha lewaczko wierzysz w to? nadal bedzie kolesiostwo i rozadawnictwo? krótką masz pamięć? za czasów nie’rządów peło to dopiero było dno! Setki mld zł wyłudzeń z vatu, paliwa, itp itd . Oni mieli się jak pączki w maśle a zwykły Polak był nikim! Pis ma dużo za uszami ale wzrost pensji min to już coś! Teraz się to skończy na bank. Za ryżego było po parę zł może 100 raz na 2 lata czy coś. Teraz się zacznie płacz i zaciskanie pasa!

       • styczeń 20223 cyt. ,,Brat komendanta głównego policji, 49-letni Łukasz Sz. według ustaleń prokuratury jest członkiem grupy przestępczej tworzącej tzw. karuzelę vatowską na skalę kilkudziesięciu milionów złotych.”

        • I co. zostaje posłem PIS, czy europosłem? Wszystko wykryła ,Ziobrowska” prokuratura? Chyba żartujesz.

         • Gościu, przecież tu chodzi o brata komendianta głównego co wysadził pół komendy głównej z broni nielegalnie przywiezionej z UA…

  • I za rok okaże się, że jest awaria, coś źle zbudowano. Chcę się ktoś założyć ?

   • Obstawiam pierwsze 3 miesiące i będzie trzeba dołożyć kasę na reklamację.

   • oczywiście posiadasz auto, które nigdy się nie psuje i nie wymaga napraw

    • jak to coś kosztuje 400 mln zł to wymagam! żeby wszyytsko było tip top! ale znając życie na bank już w pierwszych miesiącach będą wtopy i kosztowne usterki! tak u nas się „buduje” :/ chore

   • Ja mogę się założyć, że to będzie za pół roku 😉

 7. megalomania łysego ! drugi singapur chciał zrobić z Lublina;) kilaset baniek w błoto z tego molocha pare osób na krzyż bedzie korzystać, A dłu ponad 2 mld zł o rośnie nadal:/ A ulice i chodniki w wielu miejscach jak po wojnie dziury, doły , itp :/

 8. tak ceny wzrosły za Nieudaczników PISwskich

 9. nie budowac dworca przeciez jest jeszcze wiekszy w berlinie- CPK po co ! w berlinie maja, elekrownie atomowe? port kontenerowy swinoujscie?- nie mozna bo niemcy straca- załosne wypowiedzi – dworzec na dziesiatki lat na pokolenia a wy małostkowi do bólu wybudowano duzo autostrad esek kilka lat temu – dzisiaj koszt budowy kilkukrotnie wiekszy – wypowiadaja sie ludzie ktorzy nie ogarniaja wielkich inwestycji i zwiazanycnbh z tym korzysci- wizerunkowych , ekonomicznych dzieki temu firmy zachodnie moga u nas inwestowac globalna gospodarka potrzebuje mobilnosci lotniska autostrady szybkie koleje etc

  • Budować, budować, tylko dziwnym trafem wyszły prace dodatkowe nie przewidziane w projekcie (dlaczego?) i termin przekroczony niemiłosiernie z równoczesnym wzrostem kosztów.

 10. Żeby szlaktrafił wszystkich pełowców.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo