Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Miało być bezalkoholowe, jest z alkoholem. Ostrzeżenie o niewłaściwie oznakowanych butelkach piwa w Biedronce

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez producenta wycofaniu niewłaściwie oznakowanych butelek piwa Carlsberg Pilsner Premium 500 ml. W wyniku błędu na linii produkcyjnej, do niektórych butelek zastosowano niewłaściwą etykietę główną.

Jak przekazał Główny Inspektor Sanitarny etykietka na piwie sugeruje, że jest to produkt bezalkoholowy, podczas gdy zawiera on alkohol w ilości 5,0 % obj. Etykieta tylna jest prawidłowa, zawarte na niej informacje wskazują, że jest to produkt z zawartością alkoholu.

Szczegóły dotyczące produktu: Carlsberg Pilsner Premium 500 ml. Dystrybutor: Carlsberg Polska Sp. z o.o., ul. Krakowiaków 34 02-255 Warszawa. Wycofaniu podlega piwo Carlsberg Pilsner Premium w butelkach o poj. 500 ml o numerach partii i dacie minimalnej trwałości: LPL03L/215, 30.04.22 10:14, LPL03L/215, 30.04.22 10:15, LPL03L/215, 30.04.22 10:16.

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:

Producent niezwłocznie po otrzymaniu informacji o pomyłce powstałej podczas etykietowania poinformował odbiorcę, który otrzymał błędnie oznakowany produkt tj. Jeronimo Martins Polska S.A. o konieczności zablokowania sprzedaży wadliwego towaru. Zamieszczono komunikat skierowany do konsumentów na stronie internetowej Carlsberg Polska: https://carlsbergpolska.pl/newsroom/informacja-o-wycofaniu-z-obrotu-piwa-carlsberg-butelka-500-ml-z-niewlasciwa-etykieta/

Carlsberg Polska Sp. z o.o. zwrócił się do Jeronimo Martins Polska S.A. o umieszczenie w punktach sprzedaży komunikatów dla konsumentów informujących o zaistniałej sytuacji oraz możliwości zwrotu produktu. Ponadto producent wprowadził dodatkowe procedury kontrolne w celu wyeliminowania ryzyka ponownego błędu. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofania produktu.

Zalecenia dla konsumentów:

Zgodnie z informacją na stronie internetowej producenta, w przypadku dokonania zakupu produktu ze wskazanej powyżej partii producent prosi o kontakt z infolinią Carlsberg Polska pod numerem telefonu 801 888 333 (koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora) w celu ustalenia wymiany lub zwrotu wadliwego towaru. Konsumenci są również uprawnieni do zwrotu tego produktu w sklepie, w którym dokonali zakupu.

(fot. GIS)

15 komentarzy

 1. … a co z Policyjną kontrolą po spożyciu, jadąc autem… ????

 2. Na wszelki wypadek nie pić tego syfu.

 3. Adwokat z Carsberga Cię wybroni.

 4. Po jednyn i po 1godz śmiało można jechać .

 5. Po uj to w ogóle pić bezalkoholowe,to jakiś smak wspaniały jest czy jak??

  • Po to samo co alkoholowe….myśl, główkuj.

   • W piwie „alkoholowym” zawarty w nim alkohol powoduje:

    Wpływ określonych ilości alkoholu na organizm wg B. Woronowicza:
    0,3–0,5 promila: poprawa samopoczucia, zwiększenie pewności siebie, euforia i zmniejszony krytycyzm

    Generalnie robi się „fajnie”.
    A co daje ten napój bezalkoholowy?

    myśl, główkuj…

 6. Haha, ale numer. Jakbym wiedział, to bym ich wybawił z części problemu, ale teraz to już po zawodach. :/

 7. Takie bezalkoholowe to ja rozumiem 🙂

 8. Carlsberg 0 z tyłu chyba też ma niebieską etykietę. Nikt wcześniej tego nie zauważył, że coś tu nie pasuje?

 9. A kto pije jeszcze ten wyrób piwopodobny wytwarzany z proszku.