Miała ponad 3 promile i sądowy zakaz kierowania. Jechała drogą krajową

Wczoraj na krajowej 17 policja zatrzymała kompletnie pijaną kobietę. Nie mogła mówić a kierowała samochodem.

W niedzielę po południu, funkcjonariusze ryckiej drogówki patrolowali drogi powiatu. Około godziny 18, w miejscowości Stara Dąbia zatrzymali do kontroli poruszającego się krajową 17-ką volkswagena. Gdy funkcjonariusz podszedł do kierującej nim kobiety, okazało się, że jest z nią utrudniony kontakt.

Miała ona wyraźne problemy z wysławianiem się. Jednak roznosząca się wokół woń alkoholu pozwoliła mundurowym przypuszczać, jaki jest powód słownej niedyspozycji kobiety. Badanie alkomatem nie stwarzało wątpliwości, miała ona ponad trzy promile alkoholu w organizmie.

Gdy funkcjonariusze potwierdzali dane 46-latki w policyjnej ewidencji, okazało się również, że nie jest to pierwszy jej tego typu wyczyn. Już była zatrzymywana za jazdę po pijanemu i obecnie posiadała aktualny sądowy zakaz kierowania pojazdami. Teraz kobieta odpowie za swoje postępowanie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym grozi jej nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2014-10-13 08:57:45

Zobacz również

7 komentarzy

 1. Takich bezczelnych, głupich potencjalnych morderców powinno się eliminować natychmiastowo. Więzienie z ciężkimi robotami!! Zakaz kierowania jak widać nie robi żadnego wrażenia na tego typu ludziach. Każdy więzień powinien ciężko pracować na swoje własne utrzymanie i zadośćuczynienie społeczeństwu za swoje zbrodnie. A z podatków ani grosz nie powinien iść na ten cel.

  • ostatnio w Galileo pokazywali dobry patent wprowadzony w większych niemieckich miastach, więźniom z wykroczeniami zakładają bransoletki i stosują tzw. areszt domowy. Osoba normalnie chodzi do pracy lub zostaje do niej wysłana pracując na swoje utrzymanie, może poruszać się tylko po określonej trasie do / z miejsca pracy. Po godzinach pracy ma chwilę na zakupy w wybranym sklepie i tyle, resztę czasu musi siedzieć w domu. Jakieś wybryki, opuszczenie miejsca pobytu, uszkodzenie nadajnika lub próba jego maskowania kończą się wysłaniem Policji i zatrzymaniem… Wg kolegów z zachodu jest to metoda kilkakrotnie tańsza niż tradycyjny zakład karny, oczywiście tańsza dla podatników…
   Znając polskie realia pewnie okazałaby się kilkakrotnie ale droższa niż nasze zakłady zarabiające na osadzonych i dojące podatników…

 2. „państwo zdało egzamin”

 3. A co na to pani Skrzynecka?

 4. Chyba przestanę tu zaglądać bo normalnie to chyba ten portal powinien zmienić nazwę na izba wytrzeźwień!? Mam wrażenie ze żyje w świecie alkoholików co gorsza kierujących butami.

 5. Przepraszam to t9 . Kierujących autami.

 6. Ależ u nas ten patent z bransoletką zakładana na noge stosuje się już od jakiegoś czasu z jakim skutkiem ciężko powiedzieć .

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7572zł 0.87%
  • GBP 5.2396zł 0.87%
  • EUR 4.5231zł 0.12%
  • CHF 4.1211zł 0.01%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”