Miał przy sobie broń gazową bez pozwolenia

Podczas kontroli drogowej mieszkańca Białej Podlaskiej policjanci z Terespola znaleźli broń gazową. 19-latek nie posiadał na nią zezwolenia, wkrótce stanie przed sądem i odpowie za nielegalne posiadanie broni.

W miniony czwartek kryminalni z Terespola uzyskali informację, że 19-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej może mieć przy sobie broń bez zezwolenia.

Mężczyzna zatrzymany został do kontroli drogowej na stacji paliw w gminie Zalesie. W seacie, którym podróżował młody mężczyzna funkcjonariusze ujawnili broń gazową kal. 9 mm. Kryminalni potwierdzili również, że 19-latek nie posiada na nią pozwolenia.

Jednostka broni została zabezpieczona i przesłana będzie do badań w laboratorium kryminalistycznym. 19-latek trafił do policyjnego aresztu. Młody mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Wobec młodzieńca prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Nielegalne posiadanie broni zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Biała Podlaska)

11 komentarzy

 1. 9 mm? Jeśli to nie jest zdjęcie poglądowe, to mamy na nim pistolet Rohm RG 800, o kalibrze… 8mm.

 2. Krzysztof,, Ochota,,

  To,, G,, tyle może, co 40 lat temu kupowany na odpuście przed kościołami korkowiec. Bezpieczeństwo ponad wszystko i siła edukacji od przedszkola. Śladem USA. Tylko prawdziwie wolny człowiek nie zabierze nikomu wolności. Reszta to patole z kompleksami, którzy chcieliby górować nad innymi.

 3. to na gazowe też trzeba mieć pozwolenie ?? ot nowość

  • ok , doczytane, pozwolenie musi być na broń 9mm , na 6 nie jest wymagana

  • niejaka Pani Bieńkowska z Platformy Obywatelskiej swego czasu dużo chciała mieszać w sprawach dostępu do broni nawet do tego stopnia że broń pneumatyczna tzn. wiatrówki chciała zakazać posiadania bez pozwolenia/zezwolenia władzy

   • Krzysztof,, Ochota,,

    Wyjaśnione, krótko i tematycznie. ( sam dobrze, że posiadam, ale każdy inny to już głupek i jemu broni posiadać zabraniam) to są właśnie zakomeksieni idioci nastanowiskach. To tylko kwestia czasu.

 4. Tyle że znając naszych rodzimych „kozaków” to za byle krzywe spojrzenie zaraz by klamką wywijał i pokazywał światu swoje ego, i tu trzeba ludzi edukować żeby się z tym liczyli że jak on zacznie machać to drugi może go za to „stuknąć”. Nie ma u nas tej kultury posiadania broni że jej użycie jest rozwiązaniem ostatecznym i tylko wtedy gdy zagraża czyjemuś życiu, a u nas zamiast se nakłaść po ryjach to zaczęli by się strzelać 😀

  • „rysik” – wolałbym jednak mieć łatwiejszy dostęp do legalnego posiadania broni… zauważ, że przestępcy ją mają, a inni Obywatele w potrzebie najpierw muszą się dodzwonić do 112, potem doczekać (żywym), aż przyjedzie policjant, który nie boi się wyjąć służbowego P99 (bo czy z niego strzeli to już zupełnie inna bajka)… a w tzw. międzyczasie przestępca zdąży „zrobić co trzeba” i dać w długą…

   • Na policje bym nie liczyła, prędzej naśle, jak obroni lub palcem kwinie w nadmiarze obowiązków, na dzisiejszych panó również, a patrzac po opieszałości wiejskich, zapasieniu, nawet gimnazjalista jest szybszy od nich, w mieście zas boja się nosa WYCHYLIC, a na wsi im sie nie chce. i tyle w temacie.

   • a jest taki sort policji co ma zamiłowanie do ludzi uczciwych i ich ściga niczym przestepców i dozór im daje 24 na dobę, i uwielbia życie w sieci, a potem sie dziwi, że jak nabroi to bek… nadgorliwośc gorsza od faszyzmu panie wałdzo, tego ucza na studiach

 5. Ja ciebie doskonale rozumiem tyle że nawet mając to żelazko to prawo i tak bardziej dba o zdrowie przestępcy niż obywatela więc czasem to może nawet i lepiej że nie jeden by chciał strzelić a nie ma z czego 😀 Nie dziw się policji ze ma obawy bo wystarczy zapoznać się z prawem użycia broni, środków przymusu bez pośredniego, w jakich okolicznościach może użyć kajdanek, pałki, gazu itd. W jakie miejsca może uderzyć a w jakie nie, jakie komendy powinny poprzedzać strzał i sam stwierdzisz że jest to dosyć zagmatwane i bez żadnej sytuacji stresowej w której to musisz podjąć decyzję w ułamku sekundy i zrobić to na tyle prawidłowo by prokurator i sąd nie zrobili z ciebie winnego całego zdarzenia. Dla tego powtarzam,jak się boisz to kup sobie czarnoprochówkę, jest z tym zabawy ale walniesz z samej przybitki to nie jeden będzie miał pełne gacie 😀

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!