Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Miał przepaloną żarówkę w oplu, na trzy miesiące trafił do aresztu

Policjanci z Dęblina zatrzymali mężczyznę, który kierował pojazdem osobowym w stanie nietrzeźwości oraz wbrew sądowym zakazom. Dodatkowo samochód był bez ważnych badań technicznych i polisy OC.

W miniony poniedziałek po godzinie 23.00 policjanci z Dęblina zauważyli pojazd marki Opel z niesprawnym oświetleniem. Brak światła pozycyjnego w jednej z tylnych lamp był powodem zatrzymania do kontroli.

– Kierującego zatrzymano na ul. Wiatracznej. Bełkotliwa mowa zdradziła 38-letniego mieszkańca powiatu ryckiego, że jest pod działaniem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 0,37 mg/l oraz 0,36 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna posiada dwa zakazy sądowe prowadzenia pojazdów jeden orzeczony na 10 lat a drugi dożywotnio – relacjonuje aspirant Łukasz Filipek z ryckiej Policji.

Ponadto pojazd, którym się poruszał mężczyzna nie posiadał ważnych badań technicznych oraz polisy OC. 38-latek na 3 miesiące został tymczasowo aresztowany. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie w warunkach recydywy.

9 komentarzy

 1. Gdyby tylko miał sprawnie oświetlenie 😉

 2. Przypomina mi się film „…And Justice for All”

 3. Fajne te zakazy. Jakby nie one to pijusy jeździły by po ulicach i stwarzały by zagrożenie.

 4. 0,37 promila i już bełkotał? Cienias. Dobrze, że złapany, jednego pijaka za kółkiem mniej, teraz będzie miał sporo do zapłacenia.

  • 0,37 mg/l to nie 0,37 promila.
   0,37 mg/l to 0,77 promila.

   • Dzięki za przeliczenie. Jakby nie było, 0,77 promila to jakieś 2-3 piwa. Dla zaprawionego w boju pijaka to taki aperitif.

 5. Na prawdę redakcja nie uważa, że tytuł newsa z lekka manipulacją? Przepalona żarówka -> areszt. Hej, ogarnijcie się z tym clickbaitem!

  • Zawsze staramy się zachęcać komentujących do czytania całej treści i jej komentowania, a nie tylko jej tytułu. Po pierwsze tytuł jest zgodny z treścią, prawdziwy, nie wprowadza w błąd, nie jest również manipulacją. Wystarczy czytać całość, a nie tylko tytuł, aby zrozumieć, że jest sensowny i logiczny.
   Miłego dnia

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo