Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Miał prawie 3 promile, dachował renaultem i uderzył w drzewa (zdjęcia)

Był pijany, ale nie przeszkodziło mu to w tym, aby wsiąść do pojazdu i ruszyć w drogę. Swoją podróż 29-latek zakończył wypadkiem, dachując i uderzając pojazdem w drzewa.

Do zdarzenia doszło w środę przed południem w Jedlance w powiecie łukowskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o dachowaniu pojazdu osobowego na drodze krajowej nr 76.

Na miejscu policjanci ustalili, że pojazd marki Renault kierowany przez 29-latka wypadł z drogi, dachował, a następnie uderzył w drzewa. Na szczęście mężczyzna doznał niegroźnych urazów i został odwieziony do szpitala.

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci z łukowskiej drogówki bardzo szybko ustalili przyczynę zdarzenia. Okazało się, że 29-latek jadąc autem poruszał się na zakręcie z nadmierną prędkością, a dodatkowo był pod działaniem alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało prawie 3 promile alkoholu w jego organizmie.

Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna i nawet kilka lat pozbawienia wolności. To nie wszystkie konsekwencje. Będzie jeszcze musiał zapłacić co najmniej po 5000 złotych świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Miał prawie 3 promile, dachował renaultem i uderzył w drzewa (zdjęcia)

(fot. Policja Łuków)

7 komentarzy

  1. renia do kasacji i drajwer do kasacji !!!!

  2. Podejrzewam, że podobnież dobry bóg, w stosownej chwili pstryknął Przenajświętszym Palcem.

  3. Łuków…. Czemu mnie to nie dziwi.

  4. Szkoda ze wiejski łach przeżył.

Z kraju

Sport