690 680 960

Miał prawie 3 promile, dachował renaultem i uderzył w drzewa (zdjęcia)

Był pijany, ale nie przeszkodziło mu to w tym, aby wsiąść do pojazdu i ruszyć w drogę. Swoją podróż 29-latek zakończył wypadkiem, dachując i uderzając pojazdem w drzewa.

Do zdarzenia doszło w środę przed południem w Jedlance w powiecie łukowskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o dachowaniu pojazdu osobowego na drodze krajowej nr 76.

Na miejscu policjanci ustalili, że pojazd marki Renault kierowany przez 29-latka wypadł z drogi, dachował, a następnie uderzył w drzewa. Na szczęście mężczyzna doznał niegroźnych urazów i został odwieziony do szpitala.

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci z łukowskiej drogówki bardzo szybko ustalili przyczynę zdarzenia. Okazało się, że 29-latek jadąc autem poruszał się na zakręcie z nadmierną prędkością, a dodatkowo był pod działaniem alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało prawie 3 promile alkoholu w jego organizmie.

Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna i nawet kilka lat pozbawienia wolności. To nie wszystkie konsekwencje. Będzie jeszcze musiał zapłacić co najmniej po 5000 złotych świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

(fot. Policja Łuków)

7 komentarzy

  1. renia do kasacji i drajwer do kasacji !!!!

  2. Podejrzewam, że podobnież dobry bóg, w stosownej chwili pstryknął Przenajświętszym Palcem.

  3. Łuków…. Czemu mnie to nie dziwi.

  4. Szkoda ze wiejski łach przeżył.

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas