Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Miał nielegalną broń, amunicję i 20 kg mięsa ze zwierzyny łownej

We wtorek opolscy kryminalni zatrzymali 60-latka, który posiadał broń i amunicję ostrą bez pozwolenia. Mężczyzna przechowywał także w zamrażarce 20 kg mięsa ze zwierzyny łownej.

Policjanci z Opola Lubelskiego ustalili, że jeden z mieszkańców gminy Wilków dopuszcza się kłusownictwa. Podczas przeszukania posesji 60-latka, mundurowi natrafili na 2 sztuki broni, ponad 200 sztuk ostrej amunicji oraz 20 kg zamrożonego mięsa ze zwierzyny łownej. Mężczyzna został zatrzymany.

– Dziś 60-latek usłyszał zarzuty. Mieszkaniec gminy Wilków przed sądem odpowie za posiadanie nielegalnej broni i amunicji oraz mięsa pochodzącego z kłusownictwa. Grozi mu nawet do 8 lat więzienia – wyjaśnia asp. sztab. Edyta Żur z opolskiej Policji.

2017-12-13 20:17:56
(fot. Policja Opole Lubelskie)

14 komentarzy

 1. Jakoś nie słyszałem ani nie czytałem, by kłusownika skazano na bezwzględne więzienie.

  • Bo myśliwi swoich nie sadzaja 😉

   • Pan Cieć z alei lubartowskich w Mieście Inspiracji k/Świdnika

    Ten tu dla „prawdziwych” myśliwych stanowił nielichą konkurencję, więc „poinformowali kogo trzeba” i tak oto bohaterska policja ma wyniki

 2. Jaja jak berety !!!! 2 sztuki broni, 200 sztuk ostrej amunicji i kara do 8 lat więzienia. A wcześniej można przeczytać o pewnym poszukiwaczu starych monet, któremu za posiadanie wykrywacza metali oraz znalezionych monet grozi do 10 lat więzienia. Brawo polskie prawo !!!!

  • A bandytow, gwalcicieli i zlodzieji na szczeblach sie wypuszcza.

  • jakiej ostrej ? co za amunicja ? osobicie stane na 2 metry żebś mnie z tej broni choć zranił
   dostaniesz nagrodę nobla . kupa bzdur w tych info. niestety info nie karalne !!!! pozdrawiam .

 3. Zabił kogoś z tej broni? Faszystowskie państwo…. Prawo w Polsce jest tak idiotyczne, że głowa mała.

  • Naród polski został rozbrojony przez zaborców, a powtórkę z rozbrajania zrobili komuniści „budując socjalizm” i tak jż zostało.
   Coś tam ztym prawem się kombinuje, żeby w miarę normalny Obywatel miał możliwość posiadania czegoś więcej niż cepy do obrony na czas kiedy policja do niego nie dojedzie go bohatersko bronić, ale póki co: cepy, kosy na sztorc, sztachety z płotów, (ale nie daj Boże kija bejsbolowego, na to potrzbne łaskawe pozwolenie „kogo trzeba”).

 4. od kiedy psy i koty to zwierzyna łowna.

  • od wtedy od kiedy ktoś do nich strzela

   • Taak- kot nie zaliczany do zwierzyny łownej, jest jak najbardziej łownym zwierzęciem. Mamy pewien paradoks klasyfikacji zwierząt. Łowne zwierzę nie jest łowne i na odwrót.

 5. Nawet do 8 lat za posiadanie nielegalnej broni i amunicji. A wczesniej pisaliscie o gosciu, ktory z wykrywaczem chodzil i zbieral starocie. Zadne tam karabiny czy pociski, ale guziczki, monety, jakies emblematy itp. To co dalo sie znalezc w ziemi to bral. Grozi mu bandycie strasznemu do 10 lat, bo przywlaszczyl sobie dobra kulturowe. Przywlaszczyl! Sam znalazl i wykopal, a kara jakby conajmniej w nocy muzeum okradl. Wychodzi na to, ze korzystniej miec nielegalny arsenal niz stare monety i guziki.

  • Pan Sołtys z Miasta Inspiracji k/Świdnika

   Prawo w tym zakresie jest niezwykle głupio skonstruowane i restrykcyjne – przecież te monety, guziki, czy nawet ta zakazana zardzewiała broń leżałaby dalej w ziemi i z czasem szlagby totot trafił, ale nie wolno tego poszukiwać, wydobywać, a broń Boże posiadać.
   W Anglii takie znalezione przez kogokolwiek dobra, są zgąłszane i jesli budzi to zainteresowanie Państwa, obligatoryjnie jest odkupywane od znalazcy za 50% wartości rynkowej, jeśli natomiast Państwo tego nie chce kupić, np. jakiegoś zabytkowego guzika, znalazca może to zatrzymać za 10% wartości.

 6. Zapraszam na baszki do pana ziemichóda, wnyki w lesie, dzikie mieso w lodowkach tez znajdziecie