Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Miał być ciągnik, nie ma pojazdu ani zaliczki

Mieszkaniec gminy Zamość padł ofiarą oszusta. Mężczyzna chciał zakupić ciągnik przez Internet, wpłacił zaliczkę, ale do dzisiaj nie ma kontaktu ze sprzedającym.

Zamojscy policjanci przyjęli zgłoszenie dotyczące oszustwa. 56-letni mieszkaniec gminy Zamość powiadomił, że został najprawdopodobniej oszukany przy zakupie ciągnika rolniczego.

Mężczyzna na początku listopada na jednym z portali internetowych znalazł ogłoszenie oferujące do sprzedaży ciągniki rolnicze.

Zainteresował się jedną z ofert i po telefonicznych uzgodnieniach z przedstawicielem firmy otrzymał umowę sprowadzenia maszyny.

Musiał jednak wpłacić blisko 130 000 zł. na wskazane przez sprzedającego konto, aby transakcja mogła zostać sfinalizowana.

56-latek spełnił warunki umowy, przelał pieniądze jednak ciągnika rolniczego nie otrzymał.

Nie powiodły się również próby nawiązania kontaktu telefonicznego z przedstawicielem sprzedawcy. Telefon milczał. Policjanci pracują nad wyjaśnieniem sprawy.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

12 komentarzy

 1. no no …”odważny ” kupujacy …130 tys wplacic komuś na konto ,nie mając towaru „w ręku ” …niezbadane są ludzkie umysly

  • Myślał, że jest nowoczesny i wszystko przez internet załatwi. Taki zakup to jak dać ,,fachofcowi” zaliczkę, już go więcej nie ujrzysz.

 2. Ja to oceniam tak jest to totalny baran i wcale mi.go nie szkoda skoro.w slepo na tzw ucho wplacil na kato taka kase nie widzac w realu towaru ani nie sprawdzajac sprzedajacego .trzeba byc zupelnym.kretynem by zrobic taki numer a potem leci na skarge na policje bo go ktos orznal na 130 tysi .powinni karac na rowni naiwniaka z tym co go orznol.przeciez internet to istny smietnik ikazdy kto.ma ciut oleju o tym.wie doskonale

 3. Co za bezmyslnosc….. W ubiegłym roku kupiło tak dwóch z gminy Stary Zamość jak se pamiętam głupota a morze chciwość…….

 4. Myślę, że z kimś się dogadał albo miał długi o których nie chciał mówić więc jakoś musiało mu znikać 130tys.

 5. Do sprawiedliwy : ja oceniam,że nie masz pojęcia o ortografii.I kto tu jest baranem;-)???

 6. Jak można być takim osłem i wpłacić taką sumę nie wiadomo komu 😮

 7. Na pewno była to okazja…
  A policja nic nie zrobi. Konto na pewno było zagraniczne a w takim przypadku policja może wnioskować o udzielenie danych osobowych właściciela konta w przypadku podejrzenia zamachu terrorystycznego.
  Bynajmniej tak tłumaczyła się 5 lat temu PARCZEWSKA policja.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo