690 680 960

Mężczyzna zadał 40 ciosów nożem. Są zarzuty dla zabójcy komorniczki

Jest decyzja sądu o tymczasowym aresztowaniu 42-letniego Karola M., któremu prokurator postawił zarzut zabójstwa komorniczki w Łukowie, usiłowania zabójstwa policjanta i pracownika kancelarii komorniczej. O zarzutach poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie prok. Agnieszka Kępka.

W poniedziałek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie prok. Agnieszka Kępka przekazała informacje, że przebywający obecnie w szpitalu 42-latek usłyszał w niedzielę pięć zarzutów. Jeden z nich dotyczy zabójstwa z zamiarem bezpośrednim 44-letniej komorniczki. Napastnik w trakcie ataku zadał kobiecie 40 ciosów nożem m.in. w klatkę piersiową, nogi i jamę brzuszną.

Oprócz tego 42-latek będzie odpowiadał za usiłowanie zabójstwa jednego z policjantów, na którego rzucił się z nożem. Na szczęście funkcjonariuszowi udało się uniknąć ciosu. Policjanci broniąc się przed napastnikiem użyli broni palnej.

Kolejny z zarzutów dotyczy usiłowania pozbawienia życia pracownika kancelarii. Mężczyzna doznał obrażeń głowy i przedramienia. Dodatkowo Karol M. usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej kobiety, którą w trakcie ucieczki uderzył w ramię, opluł i groził pozbawieniem życia.

Podczas przesłuchania 42-latek nie przyznał się. Złożył wyjaśnienia, których treści prokuratura nie ujawnia. Prokuratura przekazała również, że mężczyzna nie był klientem kancelarii komorniczej, w której doszło do ataku, a przed napaścią był w innej kancelarii. 42-latek przybywa obecnie w szpitalu. Dzisiaj odbyło się posiedzenie aresztowe. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i policji i zastosował wobec mężczyzny 3 miesięczny areszt. Karolowi M. grozi kara dożywotniego więzienia.

Atak nożem w kancelarii

Do zdarzenia doszło w miniony piątek przed godziną 13 w jednej z kancelarii komorniczych w Łukowie. Mężczyzna zaatakował i zadał ciosy nożem 44-latce oraz 32-letniemu mężczyźnie. Agresywny napastnik rzucił się z nożem również na interweniujących policjantów. Jeden z mundurowych użył wobec niego broni służbowej, postrzelony mężczyzna został przewieziony do szpitala. Pokrzywdzona 44-latka wraz z 32-letnim mężczyzną również zostali przetransportowani do szpitala. Niestety mimo długiej reanimacji życia zranionej nożem 44-latki nie udało się uratować.

Reakcja na tragedię Krajowej Rady Komorniczej

– Krajowa Rada Komornicza zwróci się do Ministerstwa Sprawiedliwości z żądaniem stanowczej reakcji i podjęcia natychmiastowych działań, w celu zapewnienia komornikom bezpieczeństwa podczas wykonywania czynności, które prowadzimy w celu realizacji orzeczeń niezawisłych Sądów. Uważamy za absolutnie niedopuszczalne jakiekolwiek dezawuowanie naszej pracy, którą wykonujemy w imieniu Rzeczypospolitej i nie godzimy się na sytuację, w której komornicy sądowi są traktowani bez należnego im szacunku. Nasz ból i oburzenie znajdą swój wyraz w każdej kancelarii. W geście protestu przeciwko wszelkim przejawom agresji wobec komorników sądowych, asesorów, aplikantów i pracowników kancelarii komorniczych, w najbliższy poniedziałek oraz w dniu pogrzebu Naszej Koleżanki, kancelarie komornicze pozostaną zamknięte i nie będą wykonywać żadnych czynności o charakterze zewnętrznym, jak na przykład, odbieranie poczty, dokonywanie przelewów, wydawanie zaświadczeń itp., a przez cały przyszły tydzień nie będą przyjmować stron postępowań – czytamy w komunikacie KRK.

Działania te mają na celu zwrócenie uwagi na tę tragedię oraz na hejt, z jakim na co dzień spotykają się komornicy w pracy.

– Informujemy również, iż zawiadomimy organy ścigania o treści komentarzy nacechowanych mową nienawiści, jakie pojawiły się w Internecie pod informacją o tej tragedii – dodaje KRK

(fot. Policja Łuków)

30 komentarzy

 1. Każdy zawód można wykonywać godnie, „pani podczas pracy widocznie tej godności zabrakło, stąd te 40 dźgnięć.

 2. Adamowicza na scenie zadźgano i sprawca bezkarny więc i ten z pewnością będzie. 40 ciosów czyli niepoczytalność, dodajmy do 2 kancelarii próbował się włamać, czyli na oślep szedł, bez konkretnego celu. Niech ten komornik co się jego sprawą zajmował uderzy się w pierś, bo ta kobieta zginęła za niego, jakby zgłosił odpowiednim służbom chorego psychicznie człowieka to by inaczej się sprawy potoczyły.

 3. Komornik, notariusz i sędzia na jednym jadą wozie. Raz na wozie raz pod wozem. Basta kasta!

 4. Swego czasu głośno było o tym jak jeden z komorników zlicytował traktor sąsiada.

 5. Komornik też człowiek, jest tylko narzędziem w rękach chorego prawa

 6. ,aa,boKrzycho.paPj

  Taki zawód powinni komornicy mieć biura zabezpieczone jakimiś pleksami bramkami z wykrywaczem metalu,powinno być bezpiecznie jak w sądzie,a kobieta zginęła niewinnie bo ja zaatakował nienormalny człowiek,takiemu to nie wolno dawać pożyczki czy majątku,nie rozumiem jak można 40 ciosów zadać

 7. „– Informujemy również, iż zawiadomimy organy ścigania o treści komentarzy nacechowanych mową nienawiści, jakie pojawiły się w Internecie pod informacją o tej tragedii – dodaje KRK” – jak to Adrian mówił: nie strasz, nie strasz, bo się…

 8. ,aa,boKrzycho.paPj

  była niewinna ,bo tego co ją zabił w ogóle nie znała,nie znalazł tego komornika co jego sprawy prowadził,to zabił niewinną kobietę

 9. Czy istnieje tu jakiś moderator? Większość wypowiedzi pochwala czyn zabroniony lub/i publicznie nawołuje do popełnienia przestępstwa [art. 255 KK]. Trochę zabawne, że nikt z komentujących nie bierze pod uwagę możliwości bycia wierzycielem, dla którego komornik próbuje odzyskać pieniądze – sami dłużnicy. Ale to tylko świadczy o poziomie komentujących…

 10. Oj biedni ci komornicy w tym kraju bezprawia są szykanowani mordowani bla bla bla zawsze można iść na budowę tam ich będą na rekach nosić

Kursy walut

 • USD 4.3258zł 0.01%
 • GBP 5.3609zł 0.19%
 • EUR 4.716zł 0.18%
 • CHF 4.7054zł 0.2%

Polub nas