Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Mężczyzna upadł na chodnik, na pomoc ruszyły postronne osoby

W środę po południu przy ul. Diamentowej w Lublinie postronne osoby pomogły mężczyźnie, który nagle przewrócił się na chodnik. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 14 w rejonie przystanku autobusowego przy ul. Diamentowej, na wysokości ul. Medalionów. Stojący tam mężczyzna nagle stracił przytomność i upadł.

Jedna z kobiet, która wysiadała akurat z autobusu, widząc całą sytuację, starała się, aby mężczyzna upadając nie uderzył głową o chodnik. Na pomoc ruszyły kolejne osoby. Mężczyzna po upadku doznał drgawek wskazujących na atak padaczki.

Dzięki pomocy postronnych osób, do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego, zabezpieczały one mężczyznę w pozycji bocznej ustalonej. Na miejsce wezwany został zespół ratownictwa medycznego. Przed przyjazdem karetki mężczyzna odzyskał przytomność, został następnie przekazany ratownikom.

Na pochwałę zasługuje reakcja świadków zdarzenia i ich profesjonalne podejście do pomocy mężczyźnie. Być może dzięki nim, nie doszło u niego do poważniejszych obrażeń ciała.

(fot. lublin112.pl)

16 komentarzy

 1. Coraz więcej będzie zasłabnięć z powodu noszenia szmat na mordach w pełnym słońcu… A ci kowidianie dalej będą ujadać że się chronią… przed zarazą ale głupotą już nie…

  • Inni będą słabnąć od folii aluminiowej pod czapeczką. Tak, więc pamiętaj, że kto mieczem wojuje…

   • Franiu żeby umieć ocenić bilans strat i zysków z noszenia szmaty w słońcu to nie trzeba mieć foliowej czapeczki… Wystarczy zdrowy rozsądek.

    • tobie to już niestety nic nie pomoże, nie chorowałeś, nie widziałeś chorych, nie znasz nikogo kto zmarł więc piep..przysz głupoty.

     • A czy padło chociaż jedno zdanie na temat że nie ma wirusa i ludzie nie chorują??? Tacy jak ty mają zakodowane w głowach tylko jedno – czyli straszyć pouczać i donosić…

     • Dajcie spokój już z tą plandemią. Kto miał zachorować to zachorował, przechorował, albo szpital wykończył co miał wykończyć.

    • Ile Muzułmanek rocznie umiera od zasłoniętej twarzy? Proceder trwa już setki lat w gorącym klimacie i jakoś nic się nie dzieje…

 2. Ma szczęście, że nie upadł przechodząc przez jezdnię. Bo najpierw by go rozjechano, a następnie zwyzywano na forum od pijaków itp.
  Rozjeżdżający mieli by w dodatku błogosławieństwo forum, bo „na drodze się nie śpi”.

 3. pewnie miał szczepionkę

 4. musi po szczepionce Zenka

 5. Brawo dla tej Pani, wykazała się nie tylko empatią, ale też rewelacyjnym refleksem… oby więcej takich ludzi…
  Wszystkiego dobrego dla Pani.

 6. prowadziłem wtedy trolejbus i byłem na tym przystanku na pochwałę zasługuje reakcja ludzi i na naganę myślenie że sobie można zaparkować na środku przystanku niestety bezmózgi

 7. brawo dla bohaterki