Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Podopieczni Caritasu otrzymają od Perły paczki świąteczne i posiłki. Piwa w nich jednak nie będzie (zdjęcia)

Kilkaset paczek z podstawowymi artykułami przydatnymi w kuchni, trafiło dzisiaj do lubelskiego Caritasu. Przekazał je lubelski browar, który zadeklarował również, że przygotuje ciepłe posiłki dla 500 potrzebujących osób.

W środę w siedzibie Caritas Archidiecezji Lubelskiej przedstawiciele browaru Perła przekazali na ręce jej dyrektora, ks. Wiesława Kosickiego, paczki dla podopiecznych. Jest to 200 toreb w których znajdują się produkty spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia. Głównie umieszczono w nich podstawowe artykuły przydatne w kuchni, jak m.in. ryż, makaron, cukier, olej czy też konserwy. Z uwagi na zbliżające się święta w paczkach nie mogło też zabraknąć słodkiego akcentu.

Dodatkowo browar postanowił ufundować potrawy na organizowane w sobotę 3 kwietnia przez Caritas śniadanie wielkanocne dla potrzebujących. Lokale firmowe Perły, czyli Perłowa Pijalnia Piwa i Perła Sport Pub przygotują ciepły posiłek dla 500 osób.

– Myślę, że dla tych kilkuset osób, do których dzięki współpracy Browaru Perła i lubelskiej Caritas trafi
nasz dar serca, będzie to bardzo wymierne wsparcie, które pozwoli im stworzyć namiastkę prawdziwych świąt – wyjaśnia Andrzej Rutkowski, Dyrektor Generalny Perła – Browary Lubelskie.

Jak dodaje Andrzej Rutkowski, firma od lat angażuje się w życie naszego regionu. Przed wybuchem epidemii działania w tym zakresie przyjmowały w szczególności formę sponsorowania inicjatyw kulturalnych i klubów sportowych z Lubelszczyzny. Teraz, gdy tak wiele zmieniło się w naszym otoczeniu, zintensyfikowano akcje służące lokalnej społeczności. Co więcej przygotowywane są już kolejne, podobne inicjatywy.

Podopieczni Caritasu otrzymają od Perły paczki świąteczne i posiłki. Piwa w nich jednak nie będzie (zdjęcia)

(fot. Perła Lublin)

5 komentarzy

 1. Całe szczęście że nie będzie bo perła nie stała koło piwa.

 2. Każda firma produkująca alkochol jest dziełem szatana. który chce uzależnić od niego człowieka.
  Korzystanie z takich firm to przyjmowanie judaszowych srebrników.
  Caritas niepowinien kożystać z ich pomocy.
  Sami damy radę a wiara nas w tym umocni.

 3. -„w.nadzieja
  31 marca 2021 o 17:54
  Każda firma produkująca alkochol jest dziełem szatana. który chce uzależnić od niego człowieka.”
  Jednak ALKOHOL produkuja ludzie .

 4. No jak to piwa nie będzie??? Apeluję o dostawę piwa

Z kraju