690 680 960

Mężczyzna odpowie za znęcanie się nad psami. Zwierzęta były trzymane na krótkich uwięziach, grożących uduszeniem (zdjęcia)

Hrubieszowscy policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Mircze, który odpowie za znęcanie się nad zwierzętami. 64-latek był właścicielem czterech psów, które przetrzymywał w złych warunkach, na krótkich uwięziach, które powodowały u nich cierpienie.

Policjanci z Dołhobyczowa ustalili, że na jednej z posesji w gminie Mircze w powiecie hrubieszowskim przetrzymywane są psy w bardzo złych warunkach bytowych.

Na posesji należącej do 64-latka przebywały cztery psy w prowizorycznych budach, przywiązane na krótkich uwięziach, które powodowały u nich cierpienie i stwarzały realne zagrożenie uduszenia się.

Psy zostały zabezpieczone w trakcie czynności przez policjantów i przekazane pod opiekę Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Urzędu Gminy Mircze, a następnie trafiły do Schroniska dla Zwierząt w Zamościu. Zwierzęta objęto opieką weterynaryjną.

64-letni mieszkaniec gminy Mircze został zatrzymany przez policjantów. Usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzętami. Za to przestępstwo według ustawy o ochronie zwierząt grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Hrubieszów)

Jeden komentarz

  1. Piiiip…piiip… piiiip…. jego mać

Kursy walut

  • USD 4.3467zł -0.57%
  • GBP 5.3385zł -0.33%
  • EUR 4.6888zł -0.2%
  • CHF 4.7154zł -0.03%

Polub nas