Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Matka z ponad 3 promilami zajmowała się czwórką dzieci. Jedno z nich trafiło do szpitala

Krasnostawscy policjanci zatrzymali kobietę, która mając ponad 3 promile zajmowała się czwórką dzieci. Decyzją sądu maluchy zostały umieszczone w placówkach opiekuńczych.

W miniony piątek policjanci z Krasnegostawu otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z domów na terenie gminy Gorzków nietrzeźwa matka ma pod opieką czwórkę dzieci.

Informację mundurowym przekazał kurator społeczny, który był na miejscu z pracownikiem socjalnym. Kiedy policjanci pojawili się na miejscu, kobieta nie otwierała drzwi, a przez okno widać było małe dzieci.

Po dłuższym czasie, po uprzedzeniu o możliwości siłowego wejścia, drzwi otworzyła 30-letnia kobieta. Jak się okazało była ona pod silnym działaniem alkoholu. W domu znajdowała się czwórka małych dzieci. Najstarsze miało 4 lata.

W pomieszczaniach panował bałagan i było zimno. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, który zabrał najmłodszego chłopca do szpitala, w związku z podejrzeniem wychłodzenia organizmu.

Badanie alkomatem wykazało, że 30-latka miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi ustalili, że trójka starszych dzieci, w wieku od 5 do 8 lat, była w przedszkolu i szkole.

Sprawą zajął się Sąd Rodzinny, którego decyzją dzieci zostały umieszczone w placówkach opiekuńczych.

30-latka trafiła na izbę wytrzeźwień. Mundurowi sprawdzają teraz czy swoim zachowaniem kobieta nie naraziła dzieci na utratę zdrowia lub życia. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

16 komentarzy

  1. mieszkaniec gmniny

    Kiedyś widziałem jak w sklepie w Gorzkowie ta mamusia robiła zakupy. Stałem za nią w kolejce. Kupiła 2 połówki, 4 piwa i 2 paczki papierosów. Ot takie typowe zakupy do domu. Nawet po drożdżówce cieciom nie kupiła. A dzieci w domu głodne.

Z kraju