Uciekł po potrąceniu pieszego, mężczyzna zmarł. Policjanci szukają kierowcy

W niedzielę rano w miejscowości Stary Zamość, w przydrożnym rowie, odnalezione zostało ciało mężczyzny. 12 lat więzienia grozi kierowcy, który uciekł z miejsca wypadku nie udzielając pomocy poszkodowanemu.

Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tragicznego wypadku w miejscowości Stary Zamość, na drodze krajowej nr 17, na trasie Zamość – Krasnystaw.

W niedzielę rano funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że przy drodze krajowej w przydrożnym rowie leży mężczyzna bez oznak życia. Po kilku minutach na miejscu był patrol, który potwierdził zgłoszenie. Mundurowi przez kilka godzin pracowali na miejscu, gdzie zostały odnalezione zwłoki.

Mundurowi ustalili tożsamość ofiary, to 36-letni mieszkaniec gminy Stary Zamość. Jak wstępnie ustalono. 36-latek jest ofiarą wypadku drogowego. Mężczyzna został potrącony przez nieustalony pojazd, którego kierowca uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanemu.

– Wszystkie czynności na miejscu zdarzenia prowadzone były pod nadzorem prokuratury, uczestniczył w nich także biegły z zakresu ruchu drogowego. Równocześnie rozpoczęły się poszukiwania kierowcy. Policjanci ustalają świadków, zabezpieczają monitoring, zbierają wszelki informacje, które doprowadzą nas do ustalenia osoby, która prowadziła pojazd – informuje nadkom. Renata Laszczka-Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Kierowcy grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

15 komentarzy

 1. Odyś zdychał w pierdlu potencjalny zabójco..!!

 2. A skąd wiadomo, że to mężczyzna?

 3. A skąd już wiadomo, że poszukują mężczyzny?

 4. Za takie rzeczy powinna byc kara do 25 lat wiezienia, a nie tylko do 12. Jak mozna tak zostawic umierajacego czlowieka. Bez zadnej pomocy… Straszne.

  • To też wina policji i prokuratury bo na wyrost przyjmują winę kierowcy przy zderzeniu z pieszym i często kierowca kończy w tym czasowym areszcie więc przy braku świadków i monitoringu ucieczka może się opłacać.
   Oczywiście nie pochwalam tego, zwłaszcza nieudzielenia pomocy, ale najlepiej by było gdyby do tego zderzenia po prostu nie doszło.

 5. Nie bronię tego kierowcy i nie mam prawa go osądzać ,chcę tylko powiedzieć ,że kiedyś na trasie do Piask ,kierowca ciężarówki przy wyprzedzaniu , zaczepił mnie przyczepą, na szczęście zdołałem utrzymać samochód w kierunku jazdy ,dogoniłem Go zajechałem drogę i zatrzymałem. Powiadomiona została policja , przyjechali ,ten biedny kierowca zarzekał się na wszystkie Świętości, że nawet nie poczuł tego uderzenia. Ostatecznie został ukarany i choć jechałem z żoną i małym dzieckiem, będąc mocno wrukwionym byłem w stanie mu uwierzyć . Poczekajmy więc i nie plujmy jadem, jeżeli to osobówka to nie mam pytań.

 6. pewnie kierowca był w szoku…alkoholowym

  • Szok!!!! Młody człowiek całe życie przed sobą jeszcze miał? wyrazy współczucia dla bliskich. A kierowca to raczej jakiś zwyrodnialec a nie człowiek i żyć raczej mu z tym dobrze nie będzie. A kara jaka mu grozi to śmiech…..

 7. Szkoda człowieka, widziałam go jak leżał w tym rowie akurat jechałam tamtędy ? mam nadzieję ze znajda tego kierowcę. 12 lat to zdecydowanie za mało!

 8. Typowy rowerzysta. Kieruje pojazdem po pijaku, powoduje wypadek, nie pomaga ofierze i ucieka z miejsca wypadku. Na szczęście w takich wypadkach przeważnie udaje się ustalić sprawcę i poznamy rodzaj pojazdu oraz sprawcę.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7402zł 0.39%
  • GBP 5.1141zł 0.43%
  • EUR 4.5436zł 0.18%
  • CHF 4.216zł 0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL