Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Matka 6-tygodniowego dziecka miała 2,5 promila. Dziecko trafiło do rodziny zastępczej

Nietrzeźwa matka opiekowała się swoją 6-tygodniową córką. Kobieta miała w organizmie 2,5 promila alkoholu, zaś jej partner 2 promile. Dziewczynka trafiła pod opiekę rodziny zastępczej.

W czwartek po południu chełmscy policjanci przyjęli zgłoszenie o nietrzeźwej matce opiekującej się dzieckiem w jednym z mieszkań na terenie Chełma. O wszystkim powiadomili pracownicy ośrodka pomocy społecznej, którzy otrzymali anonimowy sygnał w tej sprawie.

Na miejscu okazało się, że 6-tygodniowa dziewczynka znajdowała się pod opieką 40-latki oraz jej 38-letniego partnera. Oboje byli nietrzeźwi. Kobieta miała w organizmie 2,5 promila alkoholu, zaś mężczyzna 2 promile.

W związku z zaistniałą sytuacją policjanci zatrzymali parę. Niemowlę nie odniosło obrażeń, po badaniach w szpitalu zostało przekazane pod opiekę rodziny zastępczej.

Obecnie policjanci wyjaśniają czy doszło do narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl)

4 komentarze

  1. Pępkowe się przedłużyło?

  2. Jeszcze w połogu a już nachlane, tacy to nie powinni dzieci mieć

  3. Miastowa patologia.

  4. Zabrać to dziecko takiej kur….!!! Patologia. A ile takich kur…..na codzien chla . Chlaja nocami! ; Biorą alimenty,500+ i się śmieją. Potem Znowu rodzą z innym dzieci i znowu alimenty. Te Sądy bez zastanowienia dają takim babom władze rodzicielska , opieka społeczna pełne profity. I to ma być Państwo ?