Jak wybrać rakietę do squasha?

Squash to bardzo popularny sport, na którego uprawienie decyduje się naprawdę wiele osób. Aby jednak możliwe było rozpoczęcie przygody z tą dyscypliną, warto kupić odpowiednią rakietę. Na rynku dostępne jest wiele modeli. Warto wiedzieć, czym się kierować przy zakupie, aby sprzęt jak najlepiej pasował do umiejętności i możliwości.

Wybór rakiety do sguasha

Sguash to dyscyplina sportowa, która polega na odbijaniu piłeczki o ścianę, tak aby przeciwnikowi trudno było ją odbić. Uprawia się ją w specjalnie przygotowanych, zamkniętych kortach. Zasady gry są zupełnie inne niż w przypadku tenisa ziemnego. Bardzo charakterystyczne jest to, że gracze stoją obok siebie, a nie na przeciwko. Wymiary korty to 975 x 640 m. 

Aby można było efektownie i komfortowo uprawiać tę dyscyplinę sportu, konieczne jest dobranie właściwej rakiety. Oprócz samej rakiety, bardzo ważne jest by odpowiedz sobie na pytanie jakie buty do squasha wybrać? Inny sprzęt będzie potrzebny osobom, które dopiero zaczynają przygodę z tym sportem, a inny tym, którzy są już bardziej zaawansowani. Podczas zakupu rakiety do squasha należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. 

 

Materiał i waga rakiety do squasha 

Bardzo ważną kwestię podczas wyboru rakiety do sguasha jest jej waga i materiał, z którego ją wykonano. Warto zaznaczyć, że rakiety powinny być stosunkowo ciężkie, a dzięki temu wytrzymałe. Osoby mniej doświadczone, którym zdarza się czasem uderzyć w podłogę lub w ścianę, powinny postawić na rakiety z aluminium. Pozwolą one na doskonalenie umiejętności i poprawę techniki. Aluminium to także dość wytrzymały materiał, który z pewnością nie ulegnie zniszczeniu. 

Bardziej zaawansowani gracze, powinni zdecydować się na cięższe rakiety, które pozwalają na osiągnięcie większej mocy uderzenia. Mogę one być wykonane z grafitu. Innym rozwiązaniem są także rakiety kompozytowe. Są one bardziej wytrzymałe od rakiet grafitowych, ale lżejsze od rakiet z aluminium. Jest to najbardziej uniwersalne rozwiązanie dla fanów tej dyscypliny sportu. 

Kształt rakiety do squasha

Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę podczas wyboru rakiety do squasha jest jej kształt. Do wyboru jest rakieta:

  • łezkowa – która jest delikatnie wydłużona przy rączce, 
  • woalna – wizualnie przypomina kroplę.

Rakiety w kształcie łezki pozwalają na duże mocniejsze odbicie. Z kolei owalne rakiety pozwalają na większą tolerancję. Aby uderzyć w piłeczkę, należy trafić precyzyjnie w sam środek naciągu. Okrągła główka nawet przy nie do końca precyzyjnym trafieniu, może się skończyć precyzyjnym odbiciem. 

Warto także zaznaczyć, że im większa będzie główka rakiety do shuasha, tym łatwiej o czyste i skuteczne uderzenia. Warto wziąć pod uwagę te parametry, a także balans rakiety, czyli jej wyważenie (określenie, na którą część rakiety przypada środek ciężkości). Balans podawany jest w milimetrach, albo w centymetrach liczonych od rączki konkretnej rakiety. 

Na stronie poza-domem.pl dostępny jest duży wybór rakiet do squasha. Warto zapoznać się z propozycjami i skorzystać z zaawansowanej porównywarki cenowej, która umożliwi wybór najlepszej i najbardziej atrakcyjnej cenowo rakiety. 

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska