Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Mateusz Morawiecki: „Rosjanie dopuścili się zbrodni wyjątkowych. Zbrodni ludobójstwa” (wideo)

Premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek rano zabrał głos w sprawie rosyjskiego ludobójstwa w Buczy pod Kijowem. Szef rządu powiedział, że zbrodnie, których Rosjanie dopuścili się na blisko 300 mieszkańcach Buczy i w innych miastach wokół Kijowa, trzeba nazwać ludobójstwem i jak ludobójstwo rozliczyć.

– Zbrodnie, których Rosjanie dopuścili się na blisko 300 mieszkańcach Buczy i w innych miastach wokół Kijowa, trzeba nazwać ludobójstwem i jak ludobójstwo rozliczyć. Wszyscy sprawcy tych zbrodni – zarówno pośredni, jak i bezpośredni – muszą zostać surowo ukarani przez międzynarodowe trybunały – poinformował w niedzielę premier Mateusz Morawiecki.

W poniedziałek rano odbyła się konferencja prasowa z udziałem szefa rządu. Premier wezwał liderów Unii Europejskiej do zdecydowanych działań. Jednocześnie nazwał rosyjskie władze faszystowskim reżimem. Mateusz Morawiecki publicznie zapytał prezydenta Francji, ile razy negocjował z Putinem i co w związku z tym osiągnął, czy powstrzymał któreś z tych działań, które miały miejsce.

– Ze zbrodniarzami się nie debatuje, nie negocjuje się, zbrodniarzy trzeba zwalczać – powiedział premier.

(fot. wideo KPRM)

46 komentarzy

 1. Za dużo miele jęzorem. Koniecznie chce sprowadzić na nas nieszczęście.

  • Najlepiej głowę w piasek włożyć i nic nie robić typowe myślenie pełowca.

   • Skoro Ukraina nie chce wojsk NATO u siebie to po co ten dalej miele to samo. Odrzucili propozycje jego i Kaczora, a ci dalej pchają się z butami chcąc ich uszczęśliwić na siłę. Typowe myślenie Pisowca.

   • Tusk chowa się do szafy i bierze wszystko na przeczekanie. PO meczu podrywa się i kibicuje zwycięskiej drużynie. Też jakaś metoda.

  • Wiesz, mielenie jęzorem nie ma wpływu na działania putlera i onuc.

 2. Kiedy niemcy odpowiedzą za ludobójstwo na Polakach.

 3. A na Wołyniu co się działo?

  • A w Katyniu? A u nas na zamku ? A na Syberii ? A represje rosji na Polakach po II wojnie? Uczepiliście się onuce jednego. Myślenie onucowe. Okopać się w Czarnobylu. To było najlepsze.

  • Dziadek Slamsonowicz

   Jak to, nie wiesz ? Obecni „bracia”, dawniej ich dziadkowie upowcy rżnęli Polaków jak wieprzowinkę na obiad.

   • Dziadek jak Polska będzie milczeć to tosamo z Tobą zrobi Putin. narazie ćwiczy na Ukraińcach.

    • Idź już siądź przed telewizor i dalej pogłębiaj swoją wiedzę.

     • rosjanie mają wiedzę pogłębioną tv. Wg nich wojny nie ma. Dziękuje za uwagę.

      • Sasin ps. "70 milionów" w kopertach Grodzkiego

       Czyli tak samo jak nasi rodacy przed telewizorami, ale wg nich wojna jest. A najlepsze jest to, że przez 2 lata kłamstw o śmiertelnym wirusie, Simony, Sutkowskie i inni znawcy medycyny przebrani w kosmiczne kombinezony, oddali teraz miejsce generałom, pułkownikom i innym ekspertom od wojennej taktyki, przebranym w wojskowe mundury, Czasem warto dwa razy się zastanowić, czy ufać tym, którzy już raz cię okłamali.

       • Nie żałuj róż gdy płonie las, bo może już płonie w nas. Czyli Kaczyński oszukał świat z tym korona wirusem, a teraz się śmieje, głaszcze kota i mówi o nie istniejącej wojnie?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo