690 680 960

Masowe zachorowania uczniów na terenie jednej z gmin w naszym regionie. Sprawę badają służby sanitarne

Pod stałym nadzorem lekarzy z miejscowego ośrodka zdrowia znajduje się większość uczniów ze szkoły podstawowej w Zalesiu. U wszystkich z nich występują objawy grypopodobne. Sanepid pobrał próbki do badań.

Liczne zachorowania uczniów ze szkoły podstawowej w Zalesiu w powiecie bialskim zaczęły się pod koniec ubiegłego tygodnia. Już w piątek część z nich nie przyszła na zajęcia. Po weekendzie okazało się, że na lekcjach zjawiło się zaledwie około 90 z ponad 260 uczniów. U pozostałych wystąpiły takie same objawy w postaci wysokiej gorączki czy też kaszlu.

O wszystkim powiadomione zostały służby sanitarne, kuratorium oraz Urząd Gminy, zapadła też decyzja o całkowitym odwołaniu zajęć lekcyjnych. We wtorek w szkole pojawili się już tylko sami nauczyciele. Sanepid pobrał od chorych dzieci próbki do badań. Ma to na celu ustalenie, co było powodem tak nagłego zachorowania tylu dzieci. Sanepid zapewnia jednocześnie, że uczniowie mają objawy grypopodobne, jednak z całą pewnością wykluczono możliwość wystąpienia u nich koronawirusa.

Dzisiaj w budynku szkoły przeprowadzona została dezynfekcja. Dzięki temu uczniowie, którzy nie zachorowali, będą mogli przebywać w placówce. Jednak będzie to możliwe dopiero od przyszłego tygodnia, gdyż do piątku włącznie zajęcia zostały odwołane. W międzyczasie okazało się również, że na podobne objawy uskarżają się dzieci ze szkoły podstawowej w pobliskiej Wólce Dobryńskiej. Tam również ponad połowa uczniów nie przyszła na zajęcia.

Obecnie wiadomo już, że stan dzieci się poprawia. Wyniki badań sanepidu mają być znane najwcześniej w czwartek.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)

7 komentarzy

 1. Wilczopole Kolonia Szkoła podstawowa to samo, wysoka temperatura 40 stopni, ale nikt się nie interesuje.

 2. A terminal przeładunkowy chińskich dóbr w małaszkach jest zaraz obok

 3. Wilczopole potwierdzam!!!
  Tylko nikt z tym nic nie robi 😠

 4. Szkodał w głusku takie same objawy

 5. To cebulowirus

 6. W Puławach jedna szkoła zamknięta w drugiej rozważają odwołanie lekcji, dzieciaki mają podobno po 39-40 stopni gorączki. Nauczyciele tez chorują.

Kursy walut

 • USD 3.981zł 0.84%
 • GBP 5.035zł 0.57%
 • EUR 4.3492zł 0.38%
 • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas