Martwe ptaki drapieżne w okolicach Spiczyna. Mogły zostać otrute (zdjęcia)

Fundacja Lubelska Straż Ochrony Zwierząt otrzymała zgłoszenie dotyczące martwych ptaków w okolicach Spiczyna. Jeżeli okaże się, że zostały otrute, Fundacja złoży zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

W ostatnich dnia Fundacja Lubelska Straż Ochrony Zwierząt otrzymała zgłoszenie, z którego wynikało, że w okolicach Spiczyna w powiecie łęczyńskim znajdują się martwe ptaki drapieżne.

Jak informuj Fundacja, trudno stwierdzić, co było przyczyną padnięcia ptaków. O wszystkim została powiadomiona Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska.

– Jeśli okaże się prawdopodobne, że ptaki zostały uśmiercone celowo, złożymy zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Apelujemy do mieszkańców gminy Spiczyn o zgłaszanie przypadków znalezienia padłych zwierząt do naszej Fundacji lub bezpośrednio do RDOŚ w Lublinie – czytamy w komunikacie Fundacja Lubelska Straż Ochrony Zwierząt.

(fot. Fundacja Lubelska Straż Ochrony Zwierząt)

16 komentarzy

 1. a unasz gołomp pat.

 2. Pewnie wylapywaly małe zające, bazanty i kuropatwy.
  To się nazywa regulacja populacji drapieżników w łowisku.

 3. Nie ma dymu bez ognia. Jeśli to jastrzębie to prawdopodobnie cyklicznie atakowały komuś stado kur na podwórku. Stadko z dnia na dzień zmniejszało się, a poskarżyć się komu? Policji? Sołtysowi? Myśliwym? Fundacji?

 4. Niedlugo to ptaki i zwierzaki beda miec wiecej do gadania niz czlowiek .znam osobiscie przypadek gdy oskarzyly pajace z jakies tam ala fundacja ochrony zwierzat gospodarza ze otrul.ptaki tyle ze ow gospodarz byl zupelnie niewinny bo zasial zaprawiane zboze a ptaki sie go nawpylaly .i gdyby nie interwncja wielu rolnikow gospodarz byl.poszedl.siedziec za niewinnosc i urojenia durni z ochrony

 5. Slyszalem ze ma sie tym zajac ABW!

  • Nie długo? przecież tak już się dzieje. Weterynaria ciągle coś nowego wymyśla i wymaga. Chodzą i pilnują czy zachowany jest dobrostan zwierząt. A czy ktoś się zainteresuje jak rolnik ma w mieszkaniu? Nie. Pilnują żeby świnie i kury żyły sobie na poziomie.

 6. Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

  Na ogródkach działkowych „Miłek” przy ul. Nałęczowskiej istnieje podobne zjawisko, tylko, że dotyczy kotów.
  Niektórzy „dzielni” działkowiecze wspierani przez durniów z Zarządu i zidiociałą babcię prezes, zwalczają dziko żyjące koty w ten sposób, że kupują trutkę na myszy, rozkładają je „gdzie trzeba”, a potem koty giną w męczarniach otrute takimi myszami.
  Zupełnie po katolicku.

 7. On ma skrzydlate szczury, o pardon – GOŁĘPIE!
  Nie będzie mu jakiś jastrząb czy myszołów JEGO GOŁOMPKÓW zżerał!

 8. widze same wsioki sie wypowiadaja. zabic zadzgc zapier0lic,,, kura najwazniejsza a to co tam padlo to prawdopodomnie orlik krzykliwy ale jeden z drugim baran pojecia niema ale wypowiedziec sie musi

 9. Po prostu stwierdzają fakt dla czego tak się dzieje, ptaków drapieżnych jest naprawdę dużo i widać je już w miastach. Dzięki odstrzałowi na rympał zajęcy jak na lekarstwo, ptactwa dzikiego też mało bo gdzie kiedyś pola były tam sobie teraz każdy domek stawia to drapieżniki tłuką ptactwo domowe . No i wiadomo gdzie przyczyna, konflikt interesów.

 10. bo gołombka zjadł

  Prymitywne buraki wsiowskie miłośnicy obsrywaczy dachowych trują.Znam takiego.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8136zł 0.52%
  • GBP 5.2984zł 0.69%
  • EUR 4.5752zł 0.47%
  • CHF 4.1655zł 0.49%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS