690 680 960

Manewr wyprzedzania zakończony tragicznym wypadkiem (zdjęcia)

Znane są wstępne okoliczności porannego, tragicznego zdarzenia drogowego na drodze krajowej nr 74. W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniósł kierowca ciężarówki. W miejscu zdarzenia nadal występują utrudnienia z przejazdem.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 6.00 na drodze krajowej nr 74 w Liśniku Dużym w powiecie kraśnickim, na trasie Kraśnik – Annopol. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku z udziałem ciężarówki i pojazdu osobowego. Na miejscu interweniowały zespoły ratownictwa medycznego, straż pożarna oraz policja.

Wstępne ustalenia policjantów wskazują na to, że kierujący samochodem osobowym marki Kia 41-latek, wykonując manewr wyprzedzania doprowadził do zderzenia, z jadącym z naprzeciwka, samochodem ciężarowym marki MAN, wskutek czego kierujący samochodem ciężarowym zjechał do rowu i uderzył w drzewo. Pomimo reanimacji 66-latek zmarł na miejscu.

Kierowca kii został zabrany do szpitala. Na miejscu prowadzone są obecnie oględziny z udziałem prokuratora oraz biegłego z zakresu ruchu drogowego. Ruch na drodze w tym miejscu odbywa się wahadłowo. Utrudnienia z przejazdem mogą potrwać jeszcze kilka godzin.

39 komentarzy

  1. Dlatego jak jedziesz ciężarówką i widzisz takiego kozaka, hamujesz ale nie zjeżdżasz, tak by zginął odpowiedzialny za ten wypadek, a tak zginął kierowca, i w przypadku jakby tylko hamował nie uciekał ciągnik siodłowy też by tak nie ucierpiał. pomijając tragedie, nie dziwi mnie że niektórzy instruktorzy uprawnień na przewóz rzeczy mówią że hamujesz ale nigdy nie uciekasz, szkody w przypadku ucieczki nie adekwatne do uszkodzeń. Kierowca przede wszystkim powinien patrzeć na swoje życie, auto i towar za które jest odpowiedzialny, a dopiero później za kierujących którym nieśmiertelność się włączyła, przykre ale prawdziwe.

Dodaj komentarz

Kursy walut

  • USD 3.991zł 0.25%
  • GBP 5.0557zł 0.41%
  • EUR 4.3494zł 0%
  • CHF 4.567zł 0.35%

Polub nas