Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

„Mamo spadł mi telefon i się rozwalił, potrzebuję pomocy”. Od takich słów oszust zaczął rozmowę

„Mamo spadł mi telefon i się rozwalił, potrzebuję pomocy” – takimi słowami rozpoczęła się korespondencja oszusta z 62-latką. Kobieta otrzymała link do aplikacji, a z nim prośbę o pomoc finansową i opłacenie rachunków. Niestety pomogła i straciła ponad 7 000 zł.

Do parczewskich policjantów zgłosiła się 62-letnia mieszkanka gminy Podedwórze, która przekazała, że padła ofiarą oszusta. Z jej relacji wynikało, że otrzymała wiadomość SMS o treści: „Mamo to mój nowy numer, spadł mi telefon i się rozwalił napisz do mnie na Whatsapp”, a wraz z nim link odsyłający do pobrania aplikacji.

– Kiedy 62-latka zainstalowała aplikację na swoim telefonie, natychmiast nawiązała się korespondencja z nowym numerem telefonu. Nadawca wiadomości wykorzystując pozyskane informację oraz ufność kobiety, podszył się pod jej córkę. Po kilku chwilach w otrzymanych wiadomościach padła prośba o udzielenie pomocy finansowej w wykonaniu kilku transakcji. Powodem miał być nowy numer „córki”, który nie został jeszcze zarejestrowany i ta nie może zalogować się do banku, aby zapłacić rachunki. Oczywiście kolejnego dnia pieniądze miały zostać zwrócone. 62-latka zgodnie z prośbą wykonała dwa natychmiastowe przelewy na podane przez nadawcę wiadomości konta bankowe na łączną kwotę ponad 7 tysięcy złotych – relacjonuje sierżant sztabowy Ewelina Semeniuk z parczewskiej Policji.

Dopiero w godzinach wieczornych kobieta zadzwoniła do córki, z którą rzekomo pisała. Młoda kobieta uświadomiła ją, że padła ofiarą oszustwa oraz, że nie kontaktowała się z nią w dniu dzisiejszym i nie prosiła o żadną pomoc.

62- latka zadzwoniła na infolinię banku, zablokował konto, jednak nie dało cofnąć się wykonanych już transakcji, a następnie sprawę zgłosiła na policję. Jakby tego było mało w chwili składania zawiadomienia w komendzie otrzymała kolejnego SMS-a z prośbą o przelew na kwotę ponad 2 tysięcy złotych, który również przekazała mundurowym.

9 komentarzy

 1. Coś pominołem jeżeli miała już nowy numer to nie mogła zadzwonić oczywiście mamusia.

 2. To już jest drugi przypadek, w którym występuje podobna treść smsa/ e maila, o którym powiadamia redakcja.
  Chyba 62 latka czyta, ogląda telewizję i wiekiem nie należy do stanu aż tak podeszłego.

 3. prowincja wschód buhahahahahaha

  • Prowincja zachód ma podobne wpadki
   Więc jak się nie podoba na wschodzie jedź do Paryża grillować kiełbaski przy płonących samochodach.

 4. Typowy elektorat pisiora.!

 5. Od lat media uczulają w tym temacie ,ale co tam beneficjenci dojnej zmiany dalej otumanieni

 6. No z królowej życia Sylwia synio 2.6 promila brawo zabił wszystkich więcej pieniędzy mama niech da i gra dalekiej podróży

 7. takie kity to można PISuarom wciskać , jak w TVP

 8. .......................,

  Moja mama to by zadzwoniła aby się upewnić czy aby na pewno to ja napisalam takie wypociny. Na szczęście jest mocno przeze mnie wyedukowana i mimo 70 lat, nigdy nie dała się nabrac takim idiotom.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo