690 680 960

Mają pomysł na ożywienie gospodarcze. Piszą list do premier Ewy Kopacz

Samorządowcy czterech gmin z powiatu chełmskiego wpadli na pomysł jak sprawić, żeby okolice Chełma zaczęli zauważać inwestorzy. W tej sprawie apelują o pomoc rządu.

Władze czterech gmin z powiatu chełmskiego znalazły pomysł w jaki sposób ożywić gospodarczo ten teren. Samorządowcy uznali, że mają duży potencjał gospodarczy i inwestycyjny, znajdujący się w granicach administracyjnych ich gmin, jednak jest on wykorzystywany w minimalnym stopniu. Chodzi głównie o znajdującą się w miejscowości Zawadówka bazę paliw, która należy do skarbu państwa.

Burmistrz Rejowca Fabrycznego oraz wójtowie gmin Rejowiec, Rejowiec Fabryczny i Siedliszcze uważają, że doskonałym pomysłem byłoby stworzenie tam kolejowo-drogowego terminalu przeładunkowego. Znajdująca się w powiecie infrastruktura z powodzeniem może służyć wymianie paliw, gazów i ładunków masowych między wschodem a zachodem. Wystarczy tylko stworzyć tu centrum logistyczne i terminal kontenerowy.

Głównym atutem jest dostęp do własnych bocznic kolejowych, zarówno normalnotorowych jak i szerokotorowych. Do tego sieć dróg wojewódzkich i krajowych między Warszawą a Kijowem ze znajdującym się niedaleko kolejowo-drogowym przejściem granicznym w Dorohusku. Do samej bazy doprowadzoną jest także linię kolejową o rozstawie kół używanym za naszą wschodnią granicą.

– Teren ten jest również w pełni uzbrojony w sieci energetyczne i wodociągowe, posiada utwardzone place, wagi i niedawno gruntownie zmodernizowane urządzenia przeładunkowe. Utworzenie centrum logistycznego uatrakcyjni te tereny dla innych przedsiębiorców, pozwoli na utworzenie nowych miejsc pracy i może być elementem przełamywania barier rozwojowych wschodniej Lubelszczyzny – wyjaśniają samorządowcy.

Dlatego też wystosowali do premier Ewy Kopacz list, w którym przedstawiona została propozycja stworzenia terminala. Liczą na pozytywną reakcję rządu w tej sprawie, zwłaszcza że w najbliższych latach w tym rejonie mają powstać nowe kopalnie węgla kamiennego, to z kolei będzie też sygnał dla potencjalnych inwestorów.

2015-09-24 14:42:21
(fot. lublin112.pl)

7 komentarzy

  1. czy oni myślą, że Kopacz ps. „na metr wGłąb” nie ma się czym podcierać, tylko taką pomazaną celulozą?

  2. A' Polonia Pierdółko

    Do pani Premier Kopacz to tak pisać, jakby rzucać grochem o ścianę, albo perły przed wieprze.
    Lada chwila przegra wybory i załapie się do Brukseli na jakieś popychadło i wszelkie listowne petycje, sugestie i prośby będzie mieć w czterech literach, a Polaków zwłaszcza.

  3. Konkretny dobre strzeliles w 100.piszą pustaki do głownego pustaka czyli kopaczki

  4. to już lepiej do świętego mikołaja

  5. Parę osób chce się dorobić i proponuje przeładowanie towaru u siebie,czyli wcześniej.Nie ważne że one będą rozwalały drogi na Lubelszczyźnie,parę metrów od zbudowań po to żeby i tak dojechać gdzie prowadzą tory.

  6. Spoko nawet jak się zgodzi to po to aby zaraz sprzedac Niemcom i kase przepuścić.Była świrzo remontowana cukrownia .fsc,odlewnia , zakłady obuwnicze pod wezwaniem Buczka itp. itd.Zaorają i posieją trawę.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!
ZooCentrum wraz ze Schroniskiem dla Zwierząt w Lublinie organizują Jesienny Piknik dla miłośników zwierząt