Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Ma na swoim koncie szereg przestępstw. Trafił na trzy miesiące do tymczasowego aresztu

Puławski sąd aresztował tymczasowo 30-letniego mieszkańca Puław podejrzanego o szereg przestępstw – groźby, kradzieże z włamaniem do kontenerów magazynowych oraz podpalenie jednego z nich, a także kradzież dwóch rowerów. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty, a podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Postępowania w sprawach wobec mężczyzny toczyły się w puławskiej komendzie od pewnego czasu. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że do kradzieży z włamaniem do dwóch kontenerów magazynowych ustawionych na placu budowy w zachodniej części miasta doszło w drugiej połowie listopada.

– Sprawca najpierw włamał się do jednego kontenera skąd ukradł rower o wartości 700 złotych oraz klucze do drugiego kontenera. Następnie skradzionymi kluczami otworzył drugi kontener, z którego ukradł różnego rodzaju narzędzia, m.in niwelator optyczny, wiertarko-wkrętarkę, statyw i inne, po czym podpalił kontener i uciekł. Wysokość strat wyniosła ponad 25 tysięcy złotych – relacjonuje komisarz Ewa Rejn-Kozak z puławskiej Policji.

Kryminalni, wykonując czynności w tej sprawie, wytypowali 30-latka jako osobę podejrzewaną o dokonanie tych czynów. Mężczyzna został przez nich zatrzymany, trafił do policyjnego aresztu.

– Zebrane na miejscu dowody pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu aż 6 zarzutów. Policjanci udowodnili mu bowiem znacznie więcej niż tylko kradzież z włamaniem do kontenerów oraz zniszczenie poprzez podpalenie jednego z nich. Okazało się, że 30-latek groził swojej byłej partnerce pozbawieniem życia, a jej pracodawcy zniszczeniem firmowego lokalu. Ponadto usłyszał zarzut kradzieży roweru o wartości ponad 2700 złotych. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty, a podejrzanego, po przesłuchaniu doprowadzili do prokuratury z wnioskiem o areszt – dodaje komisarz Ewa Rejn-Kozak.

Prokurator poparł wniosek policjantów i w konsekwencji sąd aresztował 30-latka na trzy miesiące. Za przestępstwa, o które podejrzany jest 30-latek kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 10.

4 komentarze

  1. POtomek cpunów też pewnie ćpun

  2. Karzeł żoliborski

    Na taki elektorat stawiamy,

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo